Ankara Şehir Gazetesi

“Başkanla Yüz Yüze” Ayrancı Durağında

“Başkanla Yüz Yüze” Ayrancı Durağında
06 Mart 2016 - 10:17

Taşdelen: “Biz halka dokunuruz, halkın arsasını halka veririz, ranta ve talana geçit vermeyiz, yoksula da ezilene de kadınımıza da gencimize de sahip çıkarız”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Başkanla Yüz Yüze” buluşmalarının beşincisinde Ayrancı sakinleriyle buluştu. Görev döneminde gerçekleşen çalışmaları anlatan Taşdelen, vatandaşların sorularını da cevapladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in halkla bir araya geldiği “Başkanla Yüz Yüze” etkinliğinin beşincisi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlendi. Ayrancı bölgesinden vatandaşlarla buluşan Taşdelen’e CHP Çankaya İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru ve Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcıları da eşlik etti.

Muhtarların ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, “Amacımız, halkımızın ayağına giderek, mahallesine giderek, yüz yüze sorunları ve talepleri dinlemek” sözleriyle konuşmasına başlayan Başkan Alper Taşdelen, “Sosyal demokratların katılımcı belediyeciliğini halkla iç içe gerçekleştiriyoruz” dedi.

Görev dönemi boyunca verdiği her sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Alper Taşdelen, “Biz soysal demokratlar ve Atatürkçüler olarak şu iddiayı taşıyoruz: Belediyecilik bizim işimiz. Belediyecilik, rantçıların, talancıların, beton severlerin işi değildir. Belediyecilik kamu yararı, kamu çıkarı gözetenlerin, yeşili, doğayı, canlıyı, insanı, halkını sevenlerin işidir” diye konuştu. 4 yılda Çankaya’nın asfalt, kaldırım, çöp gibi hizmetlerinin sorun olmaktan çıkarıldığını belirten Taşdelen, yeni yapılan parklar, kültür merkezleri, kreşler, yurtlar, Çankaya Evleri, sosyal tesisler, nikah salonları, yüzme havuzları ve pazar yerleri hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

HALKA AİT OLANI HALKA VERİRİZ

Atatürk’ün adının bu topluma unutturulmaya çalışıldığını, Çankaya Belediyesinin ise Ata’nın adını yaşattığını belirten Taşdelen, Yıldız bölgesinde yeni yapılan sosyal tesise Zübeyde Hanım adını verdiklerini hatırlattı. Taşdelen, “Birileri Atatürk’ün adını statlardan, meydanlardan silerek Atatürk’ü unutturacaklarını zannediyor ama birileri de çıkar parklara, meydanlara, kültür merkezlerine Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün, Zübeyde Hanım’ın adını verir” açıklamasında bulundu.

Belediye başkanlarının, vatandaşa hizmet verirken en doğruyu, en iyiyi sunmak için çözüm üretmek zorunda olduğu kaydeden Taşdelen, şöyle devam etti: “Çok çalışarak gelirlerimizi yüzde 34 arttırdık. Giderleri ise yüzde 28 kıstık. Böylece halkımıza en güzel hizmetleri hiç borçlanmadan yapmayı başardık. Halka dokunuruz, halkın arsasını halka veririz, ranta ve talana geçit vermeyiz, yoksula da ezilene de kadınımıza da gencimize de sahip çıkarız.”

Çağdaş Sanatlar Merkezi’ni dolduran vatandaşların sorularını ve önerilerini dinleyerek cevaplayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in bir sonraki halk buluşması 21 Nisan’da Vedat Dalokay Kokteyl Salonu’nda, 28 Nisan’da Bayraktar Çankaya Evi’nde gerçekleşecek.

FOTO GALERİ