Ankara Şehir Gazetesi

Neşeli minikler meslekleri tanıdı

Neşeli  minikler meslekleri tanıdı
06 Mart 2016 - 10:39

NEŞELİ MİNİKLER MESLEKLERİ TANIDILAR

Keçiören Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Neşeli Minikler Kreşindeki minikler, meslekler oyun atölyesini ziyaret ederek hem mesleklerle ilgili bilgi alıp hem de şimdiden gelecekteki mesleklerini seçmeye çalıştılar.

Çocukların ilgi alanlarını keşfetmeleri , geleceklerine ışık olacak ve bununla birlikte hayallerini kurdukları meslekleri yakından tanıyarak  birbirinden farklı ortamlara uyum sağlayıp özgüven ve ifade yeteneği kazanmasını sağlamak amacıyla düzenlenen aktivite ile Kuşcağız Mahallesinde bulunan Kidsanka Meslekler Oyun Atölyesini ziyaret eden minikler, meslekleri yakından tanıdılar.

Çocuklar, çeşitli atölyelerde ilgi alanlarına yönelik mesleklerle ilgili bilgi sahibi olurken, ilerde seçecekleri bölümlere dair ipuçları da verdiler. Doktorlar atölyesinde doktorluk mesleğinin yanı sıra insan vücudu ve hastalıklardan korunma yöntemleri gibi konularda bilgi alan çocuklar, itfaiyeciler atölyesinde yangının zararları ve yangından korunmayı öğrendiler.

Trafik polisleri atölyesinde trafik kurallarını eğlenerek öğrenirken, özellikle yaya güvenliği ile ilgili bilgi aldılar ve dikkatli olma sözü verdiler.

Aşçılar atölyesinde hamur açarak aşçılık mesleğini yakından tanıyan minikler, diş hekimliği atölyesinde de  ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilenip eğlence dolu anlar yaşadılar.​ HÜSEYİN AKIN

FOTO GALERİ