Ankara Şehir Gazetesi

Karapürçek müzik sınıfına kavuştu

Karapürçek müzik sınıfına  kavuştu
06 Mart 2016 - 10:41

Yaklaşık 80 bin nüfusa ulaşan  Karapürçek’te eğitim veren  bir okul müzik sınıfı açarak bir ilke imza attı.

Altındağ’ın en kalabalık mahallesinde eğitim veren  Ertuğrul Gazi  Ortaokulu  Müdürü Hüseyin Pınarcı eğitimin sınırlarını da  aşarak mahalleye ve bölgeye hizmet  adına bir mÜzik sınıfı kurdu.

Bağlamasından , piyanosuna , darbukasından  ziline kadar birçok enstrümanın  yer aldığı müzik sınıfı  görkemli bir törenle açıldı.

Altındağ Milli Eğitim Müdürü  Zülkarneyin Avcı  ile  ünlü sanatçı Hasan Sağındık’ın  birlikte açtıkları müzik sınıfının ekipman donanımı  görenleri  hayrete düşürdü.

Ertuğrul Gazi Ortaokulu Müdürü  Hüseyin Pınarcı  neden müzik sınıfı düşündüğünü  dile getirirken, özellikle bölgeye hizmet için bu sınıfı açtığını ve herkesin istedikten sonra bu sınıftan faydalanabileceğini açıkladı.

Altındağ Milli Eğitim Müdürü  Zülkarneyin Avcı  ise  konuşmasında  Milli Eğitim Bakanlığı’nın  Yavuz Bingöl Vakfı ile birlikte ortaklaşa hazırladıkları bir proje ile oklullarda müzik eğitimin  artacağını ve her okula 40 bağlama ve bir piyano verileceğini anlattı.

Semazen Gösterisi ,piyano dinletisi ve öğrencilerin  müzik ziyafeti  ile başlayan ve Sanatçı Hasan Sağındık’ın  “Ben hep Seni düşünürüm” parçasıyla  renklendirdiği  açılış verilen kokteyl ile son buldu HÜSEYİN AKIN

.

FOTO GALERİ