GÖNÜL SOFRALARI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

0
24

Ertürk: Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Kahramankazan Belediyesi’nin, Ramazan aylarında geleneksel olarak kurduğu iftar sofraları misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 24 Haziran’ın Türkiye’nin beka seçimi olduğunu belirterek,“Türkiye Cumhuriyeti’ne dolar kurundaki manipülasyonlar ve ekonomik operasyonlarla diz çöktüreceğini zannedenler bunu başaramayacak” dedi.
Kahramankazan Belediyesi’nce Ramazan aylarında geleneksel olarak kurulan gönül sofraları ilçe halkını ağırlamayı sürdürüyor. Milli Egemenlik Parkı’na kurulan gönül sofralarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçe halkına elleriyle yemek dağıtırken, vatandaşlar hep birlikte iftar saatini bekliyor. AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Orhan Yeğin ile MHP Ankara Milletvekili Adayı Serdar Bilgili gönül sofralarının son konuğu oldu. Türk Halk Müziği Sanatçısı Uğur Işılak da iftar sonrası verdiği konserle Kahramankazanlılarla buluştu. Işılak’ın söylediği türkülere Kahramankazanlılarellerindeki Türk bayraklarıyla hep bir ağızdan eşlik etti.
Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler
Başkan Ertürk, burada yaptığı konuşmada ilçe halkıyla gönül sofralarında kucaklaşmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimlerine değinen Ertürk, seçimlerin yalnızca bir Cumhurbaşkanlığı, yalnızca bir milletvekilliği seçimi olmadığını, Türkiye’nin beka seçimi olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’ni dolar kurundaki manipülasyonlar ve ekonomik operasyonlarla diz çöktüreceğini zannedenlerin bunu başaramayacağını ifade eden Ertürk, şöyle konuştu:
“Bugün burada üzerimize bombalar yağmadan, bu şanlı bayrak altında iftar yapabiliyorsak, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da verdiğimiz aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizin yüzü suyu hürmetinedir. Aziz milletimiz nasıl Gezi olaylarında, 17-25 Aralık darbe girişiminde ve 15Temmuz askeri darbe girişiminde, yalnızca milletimizin değil, aynı zamanda İslam aleminin ve mazlum milletlerin de umudu olan Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a 24 Haziran’da da sahip çıkacaktır. Türkiye 24 Haziran akşamı inşallah Ramazan Bayramı’nın ardından ikinci bayramı yaşayacaktır” diye konuştu.
Geleneksel Ramazanlar yaşatılıyor
Kahramankazan Belediyesi tarafından iftar sonrası düzenlenen etkinler, ilçe halkının yüzünü güldürürken, geleneksel Ramazanları yaşatıyor. Hacivat-Karagöz, orta oyunu, tasavvuf musikisi dinletisi başta olmak üzere birçok etkinlikRamazan neşesine neşe katıyor.

HÜSEYİN AKIN

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here