Mutlu Eden Başarı

0
33

Bugün öğrencilerimin,ailelerinin başarılarılarıyla renklenen bir gün yaşadım. Çalışmış,çaba göstermiş ve başarmış bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ama şunu da unutmamalıyız ki sadece akademik başarı,başarı ölçüsü değildir,esas hayatta da başarıyı yakalamak önemlidir.

Hayatında nice başarılar ve başarısızlıklar yaşamış insanlar vardır.Kimisi daha en başından sonuna kadar güçlü,kararlı bir mücadeleyle amacına ulaşırken,kimisi de ulaşamayacağını düşünerek hedefini yarı yolda bırakmış pes etmiştir.Herkesin özellikleri farklıdır tabii.Bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Önemli olan burada neyi istediğimiz ve kendimizi mutlu edecek düşüncelere sahip olmamızdır. Başarıya giden yolda en önemli faktör kararlılık,mücadele,azim ve isteğimizin kaybolmamasıdır.Unutmayalım ki inanmak başarmanın yarısıdır. Hayattan örnek verebilceğimiz insanlar çoktur ama ben şuna inanıyorum ki insanın içindeki potansiyeli dışarı çıkarmak ve yansıtmak en önemli adımdır.ondan sonrası zaten gelecektir.

İstikrarlı olmak ve güçlü bir kariyere sahip olmak için adımlarımızı sağlam atmamız ve dünyaya olsun,hayata olsun geniş bir bakış açısıyla bakabilmeliyiz.İnsanı ayakta tutan en önemli değerler şüphesiz azim ve mücadeleyle kazanılandır. Şunu belirtmek isterim ki başarısızlık diye bir şey yoktur yalnızca hatalarımız vardır ve o yolda pes etmeden hatalarımızı tespit edip başarıya doğru ilerlemeliyiz..

Hayatta hepinize başarılar diliyorum.. Sevgilerimle

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here