MHP “AF” konusunda kararlı

0
37

MHP Ankara 2. Bölge  Milletvekili aday tanıtım toplantısı  Altındağ’da  Doğantepe  mahallesinde  yapıldı.

Partinin 2. Bölge adaylarının tamamının hazır bulunduğu tanıtım toplantısına  bölge halkı, sivil toplum kuruluşları ,mahalle muhtarları , partililer ve dğer illerden gelen  partili konuklar katıldı.

Saygı duruşu , istiklal marşı ve Kuran tilaveti ile başlayan proğram MHP Genel Başkan Yardımcısı  ve MHP 2. Bölge  Milletvekili Adaylarından  Sadir Durmaz’ın konuşmalarıyla devam etti.

Başta bu seçimin neden bu kadar önemli olduğunu ve bu seçimdeki “bir oy” un önemi dile getiren  MHP Genel Başkan Yardımcısı  ve MHP 2. Bölge  Milletvekili Adaylarından  Sadir Durmaz  15 Temmuz akşamı MHP nin ve genel başkanları Devlet Bahçeli’nin  davranış ve tutumu  hakkında bilgi verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme sık sık getirdiği ‘af’ konusuna da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz,  ‘af’ ile ilgili mutlaka adım atılacağını belirtti.

Daha sonra af konusuna değinen ve  bu konudaki görüş ve düşüncelerine de  yer veren Sadir Durmaz  Partisinin  af konusundaki kararlılığını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme sık sık getirdiği ‘af’ konusuna da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz,  ‘af’ ile ilgili mutlaka adım atılacağını belirtti.

Hedeflenen  ‘affın’ ana hatlarıyla da belirlendiğini  teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüz ve kadın katillerinin hariç; onun dışındaki leri kapsayan  bir af hedeflendiğini  dile  getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, birçok kişinin bu affı sabırsızlıkla beklediğini  ve bu konuda çok talep geldiğini açıkladı.

Şuanda hapishanelerde  yatan kader mahkumlarına yönelik  düşündükleri affın  ne kadar önemli olduğunun altını çizen ve Ülke genelindeki hapishanelerin  doluluk oranlarının  çok yükseldiğini  dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz bazı hapishanelerde  bir yatakta 3 vardiye  de yatıldığını  ve özellikle kader mahkumlarının affının söz konusu olacağını anlattı.Daha sonra Ankara sanatçılarından Hüseyin  Kağıt ile Ankaralı İbo’nun konseriyle  program son buldu.

HÜSEYİN AKIN

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here