Pursaklar’da 20 bin kişi kitap okudu

0
26

Pursaklar Belediyesi, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği “4.Pursaklar Kitap Okuyor” projesi kapsamında 20 bin kişi kitap okuyup sınava girdi. Dereceye giren öğrenci, veli ve okullara  Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde ödüller verildi.

“Bilgeliği ve okuyan şehri inşa ediyoruz”
İlkokul kategorisinde Azmi Ertuğrul İlkokulu Öğrencisi Gül Bilge Sungur, Ortaokul kategorisinde Saray İmam Hatip Ortaokulu’ndan Esma Gülbin, Lise kategorisinde Ayyıldız Anadolu Lisesi’nden Fatma Gökçınar, halk kategorisinden ise Demet Kocakuşak birinci oldu. Dereceye girenlere Bisiklet, tablet, dizüstü bilgisayar ve cep telefonu hediye edildi. Hediyeleri takdim eden Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yaptığı konuşmada “Bilgeliği ve okuyan şehri inşa etmek için Pursaklar Kitap Okuyor projemizi geleneksel hale getirdik. Bu sene 20 bin kişi katıldı. Bu çok önemli bir sayıdır. Bütün öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Okuma yarışmalarını devam ettirerek Pursaklar’ı daha üst sıralara taşıyacaklarını belirten Başkan Çetin, yarışmaya katılan ve katkı verenlere teşekkür edip başarılar diledi.
Engelliler Haftası kapsamında görme engelli öğrenci Çağla Kıcır piyano eşliğinde şarkı söylerken, Hamza Ağır da tekerlekli sandalyesi ile sahneye çıkıp ‘bu Vatan Bizim’ şiirini okudu.  HÜSEYİN  AKIN