Emlakçılar Hükümeti Destekliyor ANCAK !…

0
79

Her alanda  milleti arkasına almaya çalışan  Hükümeti destekleyen de var ; sorgulayan da

Emlakçılar Hükümeti Destekliyor  ANCAK !…

“Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıklamış olduğu konut kampanyasını desteklediğimizi belirtmek istiyorum.” diyen TEMFED Genel Başkanı  Hacı Ali Taylan bu kampanyanın yetersiz kalacağından dert yandı.
Hazırlanan Kampanyanın 100.000 adet konutun %25’ini kapsadığını dile getiren Türkiye Emlakçılar Federasyonu ( TEMFED ) Genel Başkanı Hacı Ali Taylan piyasaların normal işlediği dönemlerde Türkiye’de gerçekleşen satış rakamları ( aylık Türkiye geneli 130.000- 160.000 adet konut satışı) göz önüne alındığında kampanyanın çok küçük çapta kaldığını anlattı.

Başkanı Hacı Ali Taylan Yine söz konusu kampanyada dövizle satışa yönelik bir satış stratejisinin de uygulanmaya konulmasının da düşünülmesi gerektiğini belirtti.
Ayrıca Başkan Taylan “Yukarıda belirttiğim aylık satış rakamları göz önüne alındığında küçük ve orta ölçekli müteahhit firmaların, emlak firmalarının ve en önemlisi de alt gelir grubundaki vatandaşlarımızı destekleyecek ve piyasaları rahatlatacak geniş kapsamlı bir eylem planına acil ihtiyaç vardır.”şeklinde konuştu.

Konuya ilişkin önerilerde de bulunan Taylan ;
“Önerilerimiz şöyledir; – Haziran 2018 süresince Devlet Bankaları tarafından uygulanan %0,98 faizli konut kredileri uygulanmasının yeniden başlatılması.
– Tapu harç oranlarının totalde %2 çekilmelidir.
Yukarıda belirtilen önerilere ek olarak da, Mevcutta yürürlükte olan kampanya sürelerinin uzatılmasının sektöre ve ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.” dedi. HÜSEYİN AKIN