“İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir”

0
87

Altındağ Halk Eğitim Merkezi İşaret dili Eğitmenleri Numune hastanesi çalışanlarını işaret dili konusunda eğitime aldı.

Eğitimlerin başladığı ilk günde açılış toplantısı gerçekleştiren ilgililer hasta ve hasta yakınlarına  faydalı olmanın bir görev olduğu fikrinde birleştiler.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan bir protokolle başlayan eğitim  Altındağ bölgesindeki devletin  11 hastanesinde gerçekleştirilecek.

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin Avcı “İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir” diyerek başladığı açılış konuşmasında  hasta ve hasta yakınlarına  faydalı olmanın bir görev olduğu ve bu görev doğrultusunda Kurum üzerine düşeni yapmaya hazır olduklarını bildirdi. Avcı engelliliğin zor bir süreç olduğunu ancak topluma uyum sağlamaya mani olmayacağını ifade etti bu ve bunun gibi kurslarla iletişimin önündeki zorlukların aşılacağına vurgu yaptı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakım, Hasta Hizmetleri ve Eğitim Dairesi Başkanı Bilgen Bağcı Aydın, konuşmalarında bakanlıklar arasında gerçekleştirilen bu işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ve kursun herkese faydalı olmasını dilediğini ifade etti.

İşitme, Konuşma ve Denge Bozuklukları Merkezinde görev yapan Uzm. Odyolog Sevginar Önder, işitme engellilerle iletişim ve işaret dilinin önemi konulu bir slayt gösterimi yaptı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Bakım, Hasta Hizmetleri ve Eğitim Dairesi Başkanı Bilgen Bağcı Aydın, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin Avcı, Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hakan Çınar, Altındağ Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cengiz Keskin, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü işaret dili eğitimi koordinatörleri ve hastane çalışanlarının hazır bulıunduğu bu toplantı sonunda Halk Eğitim Merkezi  İşaret Dili Eğitmenlerinden  Sevil Okursoy’un eğitmenliğinde  dersler başladı.

Ders öncesi Kursiyer olan  hastane çalışanlarına yönelik açık davette de bulunan Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hakan Çınar örgün eğitim yanısıra yaygın eğitimi bünyesinde Altındağ Halk Eğitim Merkezinde çok sayıda kurs verdiklerini ve her isteyenin bu kurslara rahatlıkla katılabileçeğini anlattı            HÜSEYİN AKIN