BU VELİLERE ALKIŞ AZ BİLE

0
83

Öğrencilerine kan bağışı için birlik oldular, elbirliği yaptılar, bağışladıkları kan ile takdir aldılar.
Bu velilere alkış az bile …
Ankara Sincan Maraşal Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda okuyan lösemi hastası Efe Yiğit Çalışır için harekete geçen Okul Aile Birliği Yönetimi ve Okul Müdürü Gülen Çağlar büyük bir başarıya imza atarak alkış aldı.
Öğrenci Velilerinin yoğun ilgisiyle kan bağış kampanyası düzenleyen Maraşal Fevzi Çakmak Okul Yönetimi Kızılay Kan Merkeziyle ortaklaşa olarak yaptıkları bir çalışmayla diğer okul velilerine de örnek oldu.
Toplam 125 kişinin kan verdiği bu kampanya da 4 yataklı kan bağış arabası yoğun talebe zor cevap verdi. Sabah 08.00 de başlayan ve akşam saat 20.00’e kadar süren kan bağışında toplanan kanlar ihtiyaç sahibi lösemi hastaları için kullanılacağı açıklandı.
Kızılay Kan Merkezinin bir çok okulda yürüttüğü bu kan bağış kampanyası kapsamında Kök hücre bağışının da yapıldığı ve kampanya sonunda daSincan Belediyesi gelen konuklara çorba ikramında bulunduğu bildirildi.
Kampanya hakkında bilgi veren Maraşal Fevzi Çakmak Okul Müdürü Gülen Çağlar yapılan bu çalışmadan son derece mutlu olduklarını , velilerin kan bağışına sahip çıkmasıyla bu kampanyanın daha da anlam kazandığını söyledi.
Okul Müdürü Çağlar “ Yoğun ilgi gören kan bağışımıza katılan, destek veren, kan bağışlayan, hatta saatlerce bekleyerek, kan veremeden giden bütün velilelerimize teşekkür ederiz. Ayrıca kampanyamıza destek veren Sincan Çınar kadınlarına da teşekkürü borç biliriz” dedi. HÜSEYİN AKIN