EĞİTİMCİ KADINLAR 8 MART’I KUTLADI

0
98

Eğitim Bir-Sen Ankara 2. Nolu şube Yönetimi 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle bayan üyelerine yönelik bir etkinlik düenledi.
Sendikanın bayan üyelerinin ve eş ile ailelerinin katıldığı bu etkinliğe Ak Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı’da iştirak etti.
Tüm dünyada kutlanan 8 mart’ın anlam ve öneminin dile getirildiği bu toplantıda konuşan Eğitim Bir-Sen Ankara 2. Nolu Şube Başkanı Levent Köse “Emekleri sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın Dünya kadınlar Gününü tebrik ediyorum” dedi.
Eğitim Bir-Sen Ankara 2. Nolu Şube Kadın Kolları Başkanı Gül Gümüş ise “Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili yönlendiricisi, birleştiricisi ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu sürdürülebilir adil ve kalkınmış bir toplumu inşaa etmenin tek yolu olup politik sosyal ,ekonomik kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın ön koşuludur” şeklinde konuştu.
Daha sonra Grup istikametin sahne almasıyla proğram sona erdi. HÜSEYİN AKIN