GİTTİLER , GÖRDÜLER , GELDİLER …

İlk defa bir müzeyle tanışan Tuzluçayır ilkokulu öğrencileri ;
GİTTİLER , GÖRDÜLER , GELDİLER …
Ankara’da kurulan ilk müze özelliğine sahip olmasıyla birlikte Atatürk’ün telkinleriyle merkezde bir “Eti Müzesi” kurma fikrinden hareket edilerek diğer bölgelerdeki Hitit eserleri de Ankara’ya gönderilmeye başlanınca kurulma ihtiyacı duyulan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin bu günkü misafirleri Mamak Tuzlu Çayır İlkokulu öğrencileri oldu.
Sınıf Öğretmenleri Gülten Çolak gözetiminde müzeye ziyarete giden öğrenciler tarihte derin bir yolculuk yaptı.
Yeni dönemde birçok gezi proğramına katılarak eğitimi yerinde alan Mamak Tuzluçayır İlkokulu öğrencileri ne kadar şanslı olduklarını bir kez daha gördü.
Yapılan geziyle bütünleşen eğitimin önemini bir kez daha dile getiren Mamak Tuzluçayır ilkokul Müdürü Fatih Koç eğitim için yer ve mekanın öneminin olmadığını istendikten sonra her yerde eğitim verilebileceğini anlatırken, eğitim amaçlı yapılan gezilerin çocukları hem eğlendirdiğini, hem de bilgilendirdiğini açıkladı.
Başarılı bir gelecek nesil yetiştirmek için Okul Yönetimi olarak öğretmenlere her türlü imkanın sağlanmaya çalışıldığını dile getiren Okul Müdürü Fatih Koç gerek İl, gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklerinden dolayı da üst kurum yetkililerine teşekkür etti.HÜSEYİN AKIN