“MUHTARLIĞA BİRÇOK PROJEMLE GELİYORUM”

KARAPÜRÇEK MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ÜMİT KARABEY;
“MUHTARLIĞA BİRÇOK PROJEMLE GELİYORUM”
Ankara’nın en büyük mahallesine muhtar olmaya aday olan Ümit Karabey “ muhtarlığa birçok projemle geliyorum” dedi.
Çok genç olmasının yanında Karapürçek’te bir marketler zincirinde müdürlük yaptığını ve muhtar olması halinde tek işinin muhtarlık olacağını anlatan Ümit Karabey “Karapürçek hizmet istiyor, bende üzerime düşeni yapacağım” ifadesini kullandı.
Yapacakları hakkında bilgi veren ve kendini tanıtan Genç Muhtar adayı Ümit Karabey şunları söyledi ;
BEN KİMİM ?
1986 yılı Ankara Doğumluyum Uzun bir süredir Karapürçek Mahallemizin sakinleri arasındayım. Özel bir şirkette müdürlük yapıyorum. Evli ve 3 (üçüz) çocuk babasıyım.
NEDEN ADAY OLDUM ?
Hızla büyüyen Ankara mızın sürekli göç alan Karapürçek Mahallesi artık ihtiyaçlara cevap veremez hale geldi. Benim bildiğim birçok sorun var. Bunların çözümü için aday oldum.
NASIL BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIM ?
Göreve talip olduğum Karapürçek Mahallesinde herkesle tek tek bire bir görüşüp kapı kapı dolaşarak, kendimi anlatarak, yapacaklarımı açıklayarak ailemle birlikte canla başla büyük bir emekle ve istekle severek çalışma yapacağım.
MUHTARLIK GÖREV BİLİNCİM NASIL ?
Mahalle sakinlerinin gönüllü katılımıyla ortak ihtiyaçları belirlemek, mahallenin yaşam kalitesini geliştirmek, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalle ile ilgili konularda görüş bildirmek, diğer kurumlarla iş birliği yapmak e- kanunlarla verilen diğer görevleri yapmakla yükümlü olan kimseye muhtar deniliyorsa ben bu hizmete varım. HÜSEYİN AKIN