OSMANLI’YA OSMANLI KADINI

0
4

Önümüzde yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar olmak için aday olanlardan biri olan Nejla Akdeniz “Osmanlı mahallesine benim gibi bir Osmanlı kadını yakışır” dedi.
İddialı olduğunu ve kazanmak için canla başla çalıştığını dile getiren Muhtar adayı Nejla Akdeniz kadın gücünü ve kadın iş bilirliğini bu seçimlerde en güzel şekilde göstereceğini dile getirirken, Osmanlı kadını olmaktan gurur duyduğunu açıkladı.
Kendisini tanıyan tanımayan bir çok kadının kutladığını ve desteklediğini dile getiren Muhtar adayı Nejla Akdeniz “ kadın varsa emek var” diyerek çıktığı bu çetin mücadelede çok büyük destekler aldığını ileri sürdü.
Kendisini kutlayan ve kadın muhtar adaylarına tavsiyesi olan Bahar Tunalı’nın mesajını tüm kadınlara ileten Muhtar adayı Akdeniz iletilen mesajı sosyal medya da aynen şu şekilde yayınladı ;
“2019 Mart seçimlerinde sizleri bu kadar aktif ve çalışkan görmekten büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Sizler evlerinde oturmanın öğretilmiş çaresizlik olduğu ev hanımlarının umudu oldunuz. Medeni cesaretiniz’le kısıtlı imkanları zorlayarak çıktığınız bu adaylık sürecinizde hepinize başarılar diliyorum.Seçim çalışmaları başladığından beri özellikle kadın adaylarımızın çalışmalarını dikkatle takip ettim. Önemli gördüğüm birkaç hususu sizlerle de paylaşmak istiyorum.Kadın adaylarımızın mütevazi ve samimiyet dolu, umut dolu çalışmalarını büyük siyasilerin şaşalı gövde gösterilerine dönüşen ruhsuz, toplumdan uzak mitinglerine yüz kere bin kere tercih ederim. Önerim; lütfen siyasi partilerden uzak durun ki bu samimiyetinizi seçimden sonra da devam ettirebilesiniz. Adayları takip ettiğim süre içerisinde Sosyal Medya’da dolaşan bir kara propagandaya şahit oldum ilgimi çekti. ‘Muhtar Maaşları Kesiliyormuş’ haberi. Birileri sanki bilerek bu haberle kadın adaylarımızın moral motivasyonunu bozmayı amaçlıyor seçim dışı bırakmak istiyor gibi. Ama sizlere var ya bir değil bin kere helal olsun. Ne dediler kadın adaylarımız biliyormusunuz? ‘Biz Bu Vazifeye Para İçin Değil, Halk’a Hizmet İçin Aday Olduk’ Böylece kadın adaylarımızın motivasyonunun para olmadığını anlayan seçmenin desteği daha da arttı. Yılların siyaset deneyimi olanlar bile kara propagandalara kurban giderken, kadın adaylarımız bir çırpıda kendileri aleyine yapılan oyunu lehine çevirmeyi bildir Ve daha ne zorluklarla mücadele ettiğinizin farkındayım ve bunları yetkililere aktarmak için takipçisiyim.Kısacası; HEPİNİZİ EN BAŞTA TAKDİR EDİYOR, ADAYLIK YARIŞINDA HEPİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUM. SİZLER BAŞTA BENİM OLMAK ÜZERE TÜM KADINLARIN UMUDU ve GURURUSUNUZ. SİZİ ÇOK SEVİYORUM.” HÜSEYİN AKIN