Bakkal Neden Tavla Okey Oynatıyor

0
3

Geçenlerde Çankaya Belediyesinin önümüzdeki dönemde Çankaya’nın eksiklerini, ihtiyaçlarını, ve yapılması gerekenleri tespit etmek için toplantı yapıldı.

Toplantıya STK’lar başta olmak üzere muhtarlar, kamu ve özel sektör temsilcileri ve  akademisyenlerden oluşan bir çok katılımcı oldu. Çankaya Belediyesi stratejik planlama dahilinde Çankaya’nın ihtiyaçlarını, beklentilerini, eksiklerini ve çözüm önerilerini görüşmek üzere Kent Konseyi Başkanı Mustafa Coşar öncülüğünde 3. Kez toplandı.

Toplantıda hayvanlardan, halk sağlığına,  gençlerden, kadınların yaşadıkları sorunlara kadar bir çok görüş dile getirildi. Toplantının en dikkat çeken ismi ise Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven oldu. Güven kahve kültürünün öldürüldüğünü ve kahvecilerin büyük sıkıntılar içinde olduğunu belirtti. Sözlerine; “kahvehaneler siyasetin beşiğidir. Her sabah sohbetle başlar muhabbet, Yıkılır ittifaklar, kurulur hükümetler, yargılanır yöneticiler hem de yudum yudum içilir çaylar kahveler. Yurdun dört bir yanında böyle bilinir kahveler” diye mani okuyarak başladı. Esnafın kendi alanı olmayan bir çok iş yaptığından yakınan Güven;” Kahveci kuru fasulye satıyor bakkal tavla okey oynatıyor. Tamamda Bakkal neden Kahve okey oynatıyor?” diyerek esnafın birbirinin alanı müdahale ettiğinden yakındı. Bununla ilgili çalışmaları olduğunu da belirtti.