Çözüm değil sorun ürettikleri için talip oldum

0
24

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Şükrü Orhan esnafın sorunları ve çözümleri hakkındaki sorularımızı makamında cevapladı.

Başkan Orhan daha önceki yönetimlerin çözüm değil sorun ürettiklerinden yakınarak, çözüm üretmek için başkanlık seçimlerine girdiğini ve kazandığını belirtti. Daha önce kolayca yapılabilecek işlerin yapılmadığa değinen Orhan, başkan olduktan sonra bunları çözdüğünü ve çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Esnafın bir çok sorununa değinen Başkan Orhan, başlıca doların yükselmesi ve ekonomik sorunların esnafı etkilediğini. 10 TL’ lik satış yapan esnafın sattığı ürünü 12 TL’den  aldığını belirtti. Bu durum bir çok esnafın kepenk kapatmasına sebep olduğunu söyledi.

Esnafa ilk defa ücretsiz avukatlık hizmeti getirdiğini belirten Başkan Orhan ayrıca her hafta Cuma günleri KOSGEB(Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)’ den ücretsiz bir şekilde saat 10:00 ile 17:00 arasında esnaflara girişimcilik hakkında ücretsiz danışmanlık yapıldığını da belirtti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here