Kızılay’ın Pala Dayısını duydunuz mu?

0
83

Ankara’da son dönemlerde çiğköfte denince akla gelen ilk isimlerden olan Dursun Akın, nam-ı değer pala dayı, sattığı çiğköfte miktarıyla ve çiğköfte kalitesiyle dikkatleri çekiyor.

Pala dayı Kızılay’da yıllardır çiğköftecilik yapıyor ama adından söz ettiren şey yıllardır yapması değil, çiğköftesinin lezzeti. Kaliteli ve lezzetli çiğköftesi sayesinde  Ankara da bir çok insanın tanıdığı pala dayı, bir çok insanın çiğköfte yemek için özellikle uğradığı bir isim haline geldi. İnsanlar kaliteli çiğköfte yemek için Ankara’nın her yerinden pala dayıya geliyorlar.

Pala dayı birçok müşteriye çiğköfte sattı. Ayni zamanda bazı çiğköfte dükkânlarına da çiğköfte hazırlıyor. Bu başarısını ise çiğköftede temiz ve kaliteli ürünler kullanmasına borçlu olduğunu söyledi. Pala dayı; ” Ben çiğköftede kullandığım tüm ürünleri özenle seçerim. En iyi malzemeleri kullanırım. Ayrıca şoklama yapmam. Benim çiğköftem akşama kalmaz. İnsanlara günlük taze çiğköfte hizmeti sunuyorum.” dedi.

Müşteriyi doyuruyorum…

İnsanların sadece çiğköftesini değil kendisini de sevmesinin nedeni olarak insanları doyurduğunu ve az çiğköfte ikram etmediğini söyledi. Pala dayı gelen müşterilerine  az 140 gr çiğköfte veriyor. Pala dayı; “ben insanların gözüne bakarım, çiğköfteyi az buluyorsa daha fazla doldururum, benim için önemli olan insanın doymasıdır.” dedi.

İLYAS ERTUNÇ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here