Bu uyuşturucu belası yüzünden gençlerimiz, çocuklarımız, geleceğimiz zehirleniyor.

0
61

Keçiören Belediyesi 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Keçiören Uyuşturucu Bağımlılığı ve Alkolizmle Mücadele Derneği  işbirliğinde çocukların ve gençlerin bilinçlendirilmesi amacıyla  “Uyuşturucuyla Mücadelede Toplumsal İşbirliği” paneli düzenledi.

Keçiören Belediyesi Necip Fazıl Sahnesi’nde, gençlere yönelik söyleşi ve narkotik köpek gösterisiyle gerçekleştirilen ‘Uyuşturtucuyla Mücadelede Toplumsal İşbirliği’ konulu panele Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Gencer Özdemir, İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat Daire Başkanı Ömer Ulu, Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM) sorumlusu Uzman Dr. İsmail Volkan Şahiner, Eski Emniyet Müdürü Mutlu Çelik, Ressam Yusuf Akgün, Gazi Hastanesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seçil Özkan, Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkan Vekili Gökhan Polat, Keçiören Uyuşturucu Bağımlılığı ve Alkolizmle Mücadele Derneği (KUBAM)  Başkanı Ümit Özkan ve vatandaşlar katıldı.  

Panelde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un; ““Bu uyuşturucu belası yüzünden gençlerimiz, çocuklarımız, geleceğimiz zehirleniyor. Uyuşturucuyla mücadele toplumun tüm kesininin içine dâhil olması gereken bir görev ve vebaldir. Uyuşturucuyla mücadele konusunu sadece emniyet güçlerine havale etmek doğru değil. Bizim de üzerimize düşen görevler var. Sağlık, eğitim, emniyet, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarımızla el ele verirsek inanıyorum ki bu uyuşturucu denen illeti, uyuşturucuya başlamaya meyilli olan yavrularımızdan da, şuan bağımlı olan gençlerimizden de uzak tutarız. Eğer bunu başarabilirsek çocuklarımızı ailelerine ve topluma yeniden kazandırmış oluruz. Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v) buyuruyor ki , ‘Bir kişinin ölümü bir âlimin ölümü, bir kişinin kurtuluşu bir tüm insanlığın kurtuluşu.’ Bu anlamda biz de bütün sivil toplum kuruluşlarımızın bu kapsamda yürüteceği her türlü faaliyete destek vermeye hazırız.” sözleri büyük beğeni topladı.

İLYAS ERTUNÇ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here