TÜSİAD BU İŞİ BİLİYOR !…

0
70

Kısa adı TÜSİAD olan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği İtalya ile ticaret ve yatırım ilişkilerinin güçlendirilmesi amacı ile  mükemmel bir iş başardı.

TÜSİAD  üyeleri ile  İtalya  arasında ticari ilişkileri artırmak amacıyla bir ağ kurarak ticari  süreci hızlandırdı.

TÜSAİD Komisyonları arasında yer alan Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası bünyesinde oluşturduğu ağ büyük takdir aldı.

TÜSİAD üyesi Fulvio Villa başkanlığında kurulan İtalya Ağı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda İtalya Türkiye ikili ekonomik ilişkilerinin güncel durumu, Türkiye’nin AB üyelik sürecinde İtalya’nın rolü ile TÜSİAD İtalya Ağı’nın önümüzdeki döneme yönelik faaliyetleri görüşüldü.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski; “Türkiye’nin en önemli ekonomik ortaklarından biri olan İtalya ile son yıllarda işbirliğimiz güçlenerek devam ediyor. Ülkelerimiz arasında güçlü ve istikrarlı bir ilişki var. İtalya Türkiye’nin hem önemli bir ihracat pazarı hem de ülkemizdeki önemli yatırımcı ülkelerden biri konumunda. Ekonomik ilişkilerin yanı sıra Türkiye’nin AB üyelik süreci açısından da İtalya büyük önem arz ediyor ve öncelikli ülkeler arasında yer alıyor. Bu çerçevede yeni kurduğumuz İtalya Ağı İtalya’daki muadil kuruluşumuz Confindustria ile işbirliği içerisinde ikili ilişkilerimize önemli bir katkı sunması bekleniyor.

.

İLYAS ERTUNÇ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here