MATEMATİK VE GEOMETRİYİ BİTİREBİLİRSİN!!!.

0
108

BU YAZ

TYT MATEMATİK VE GEOMETRİYİ

BİTİREBİLİRSİN!!!.

Üniversite kazanma hayalini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler TYT ve AYT sınavlarına girerek bu hayallerini gerçekleştirebilirler.

Üniversite sınavı iki aşama şeklinde uygulanmakta; birinci aşama temel yeterlilik testi(TYT), ikinci aşama ise alan yeterlilik testi (AYT).

 Peki nedir TYT ve AYT ?

TYT (Temel Yeterlilik Testi), öğrencilerin temel yeterlilikerini ölçen birinci oturum sınavıdır. Herkesin girdiği bir sınav olduğu için Türkçe ve Matemetik  ağırlıklıdır. TYT’de 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere 120 soru vardır. Bu 120 soruyu 135 dakika içinde öğrencilerden cevaplamaları istenmektedir.

                AYT (alan yeterlilik sınavı) öğrencileri alanlara yönelik ölçen bir sınavdır. Bu sınavda ise Türk Dili ve Edebiyatı- Sosyal Bilimler-1 Testi kapsamında, 24 Türk Dili ve Edebiyatı, 10 Tarih-1, 6 Coğrafya-1 sorusu;

Sosyal Bilimler-2 Testi kapsamında, 11 Tarih-2, 11 Coğrafya-2, 12 Felsefe Grubu (Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık), 6 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; 40 Matematik Testi; Fen Bilimleri Testi kapsamında 14 Fizik, 13 Kimya, 13 Biyoloji sorusu Alan Yeterlilik Testi’nin kapsamı uygulanıyor.

                10. sınıflar, 11. sınıftan son sınıfa geçen gençler ve  bu yıl sınava girip hedefindeki  üniversite için gerekli puanı alamayan  adaylar bu yazı iyi değerlendirmeleri gerekmektedir. 

                Üniversite sınavında en zor derslerden birisi Matematik ve Geometridir.    Öğrenci eğer  bu yaz matematik ve geometriye yoğunlaşsa, TYT Matematik ve Geometri konularını bitirse ve onlarla ilgili bol soru çözse  önümüzdeki  eğitim yılına daha donanımlı girecek, hızlı bir şekilde AYT konularına geçecektir. Ve hedefine daha rahat ve hızlı ulaşacaktır.

Biz yıllardır bu konuda edindiğimiz tecrübelere dayanarak şunu net görüyoruz; son sınıfta yada tekrar hazırlık yapan öğrenciler TYT matematikleri zayıf ise yeni eğitim ve öğretim döneminde bu konularla uğraşmaktan AYT de çok zorlanıyorlar.

                HAMİYET OKULLARI  olarak biz de bu konuda   TYT MATEMATİK VE GEOMETRİ  kampı uygulayacağız. 16 temmuzdan 9 Ağustosa kadar. Dört hafta  günde, altı saat  toplam 114 saat sadece matematik ve geometriye yoğunlaşacağız iki TYT Matematik,  bir adet de Geometri soru bankası bitirmeyi hedefliyoruz.

                Derslerin işlenişi şöyle olacak; Matematik te  tecrübeli ve uzman olan öğretmenlerimiz, TYT konularını anlatıp ilgili konu ile bir soru bankasını öğrencilerle birlikte  çözecek, bir soru bankasından da işlenen konu ile ilgili kısmı ödevlendirecek, ertesi günü kontrol  yapacak.  Bu şekilde  konu hem anlaşılacak hem de bol soru  çeşidiyle tam pekiştirilmiş  olacak. 

                Netice itibariyle Tüm erkek  öğrencileri HAMİYET OKULLARININ TYT MATEMATİK KAMPINA Bekliyoruz.

                                                                                                                                                                     MEHMET ÇETİN

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here