AZMİN ZAFERİ

0
101

Eğitimci Yazar Kadir Yatağan, Cübbesini giyerek Avukatlık mesleğine adımını attı. Yıllarca eğitim camiasında hizmete veren Yatağan, artık hukuk alanında hizmet vermenin gururunu yaşadığını söyledi.

Eğitimci Yazar Kadir Yatağan, Cübbesini giyerek Avukatlık mesleğine adımını attı. Yıllardır eğitim camiasında hizmet sunan Yatağan, Avukatlık mesleğinde ilk adımını attı. Hukuk alanında hizmet için çaba göstereceğini söyleyen Yatağan, farklı bir mecrada hizmet için heyecanlı olduğunu belirtti.

Avukat Sami Kaplan’ın elinden cübbesini giyen Yatağan, duygularını paylaştı; “Adliye stajımın ağır Ceza kısmını yanında tamamladığım değerli hukuk adamı, hemşehrim emekli Ağır Ceza Reisi, Avukat Halil Ibrahim Bakırtaş Başkanımın elinden Baro rozetimin takılmasından onur duydum. Engin bilgisiyle avukatlık stajımın her aşamasında yardımcı olan değerli ustam Avukat Yakup Pekel’e; Saygıdeğer milletvekili, Avukat Salih Erbeyin’e; hukuki bilgilerini her zaman paylaşmayı vazife edinmiş değerli meslektaşlarım Avukat Hükümdar Çetinkaya’ya, Avukat Maksut Kaplan’a, Avukat Salim Kutlutürk’e, Avukat Halil Sarı’ya, değerli kardeşim Avukat Sabri Bahadır Bakırtaş’a, kıymetli eğitimci Mustafa Akca’ya. Sevgili eşim Betül Yatağan’a, can parçası kızım Beyza Bilgin Yatağan’a ve bu özel günümüzde yanımızda olan bütün dostlarıma teşekkür ediyor, hepsini saygıyla selamlıyorum” dedi. Bu vesileyle hukuk eğitiminin teorik kısmında engin bilgileriyle bizleri yetiştiren DEÜ Buca Hukuk Fakültesi’ndeki hocalarımıza ve avukatlık mesleğinin uygulama aşamasında tecrübeleriyle bize ışık olan Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan ve Yönetim Kurulu üyesi avukat arkadaşlara da teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER MERKEZİ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here