Kızılay’da Kuaför Enflasyonu..

0
89

Gelen açıyor, giden açıyor…

Kuaförlük mesleğini biraz öğrenen ve eline bir belge alanın Kızılay’a gelip kuaför açtığından dert yanan usta kuaför Barış Tan, bu işe bir el atılmasını istiyor.

Kimsenin ekmeğinde gözünün olmadığını ve kimseye şunu yap bunu yap demek istemediğini dile getiren Usta Kuaför Barış Tan özellikle Kızılay’da her İşhanına 3-4 kuaför düştüğünü bununda çok büyük sıkıntı olduğunu söylüyor.

Bu sıkıntının nasıl giderileceği konusunda ilgilileri göreve çağıran Kuaför Barış’ın sahibi  Barış Tan, Avrupa’yı örnek göstererek  orada biri bir işyeri açarken , metraj şartı arandığını ve belirli bir mesafenin  altındaki alana aynı iş kolundan ikinci kişiye  işyeri açma izninin verilmediğini anlatıyor.

Meslek kalitesinde de büyük bir düşüş yaşanmasından dert yanan ve bu mesleğinde her geçen gün kan kaybettiğini anlatan Usta Kuaför Barış Tan, çırak yetişmediğini, ustaların yeterli eğitime ulaşmadığını ve eline bir belge alanın kuaför açmak için alternatifler bulduğunu açıklıyor.

Özellikle Bölge belediyelerin kuaförlük gibi sıhhi işyeri açma konusunda daha hassas davranmaları ve belge kullanan meslektaşların yeterlilikleri konusunda bilirkişi desteği almalarını isteyen Barış Tan, Bulundukları şehirde kişi ve bayan sayısının artmasına karşın, kazançların düşmesine, sebep olan aşırı kuaför açılmasının sektöre yarar değil zarar verdiğini de sözlerine ekliyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here