Ankara Şehir Gazetesi

AK PARTİ ANKARA GENÇLERİ YENİ DÖNEM LİDERİNİ SEÇTİ

AK PARTİ ANKARA GENÇLERİ YENİ DÖNEM LİDERİNİ SEÇTİ
01 Nisan 2021 - 8:46

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katıldığı, Altındağ Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde Burak Yıldız Ak Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanı sıra Ak Parti Ankara Milletvekilleri, belediye Başkanları ve Parti Yöneticilerinin katıldığı bu genel kurula katılım yoğun oldu.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşurken, Kongre salonunda liderinden aldığı işaretle gerektiğinde gemileri karadan yürütecek Fatih’in evlatlarını gördüğünü belirterek, “Burada ‘Zaman bendedir mekan bana emanettir’ şuurunda, Asım’ın neslini görüyorum. Bu gençlik ki dünya mazlumlarının umutlarını bağladığı bir liderin umududur.” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye’yi gençlerimizle güçlü yarınlara taşımak için gayret sarf ederken, diğer tarafta umudunu kaosa, kavgaya, ekonomik krize ya da terörün yeniden alevlenmesine bağlamış olanlar var. “dedi.
AK Parti Gençlik Kollarının, vesayetlere, ayrışmalara, yozlaşmaya, değerlerin yıkımına ve millete tepeden bakan zihniyete karşı vakur bir duruş sergilediğini aktaran Oktay, şöyle konuştu:
“Bu gençlik, 2053 ve 2071 hedeflerimizin sahibidir. Burada, istiklalimizin ve istikbalimizin teminatı olan gözü kara, iradesi sağlam, ‘kökü ezelde, dalı ebedde’ bir AK Gençlik var. Sizlerle birlikte olunca coşkunuzla bizim de mücadele azmimiz bileniyor. Enerjimize enerji katıyoruz, gençliğimizdeki heyecanları sizinle yeniden yüreğimizde hissediyoruz. Hayme Ana’nın, Hallac-ı Mahmud’un, Tacettin Veli’nin Ankara’sına, İstiklal Marşı’nın yazıldığı, Cumhuriyetin kurulduğu Ankara’nın toprağında yetişen gençlere de bu yakışır.”
Kongreyle yeni görevlerine başlayacak gençlerin Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giden yolda AK Parti bayrağını devralmış olacaklarını belirten Oktay, AK Parti Ankara Gençlik Kolları İl Başkanı olarak görev alacak Burak Yıldız ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.

FOTO GALERİ