Ankara Şehir Gazetesi

Erdi Kalkan ve Veli Kalkan başarıdan başarıya ;

Erdi Kalkan ve Veli Kalkan başarıdan başarıya ;
01 Nisan 2021 - 13:39

Bushido Spor Kulübü’nde Dünya Şampiyonları yetişiyor
Ankara’nın Nallıhan ilçesine bağlı Çayırhan’da eğitim veren Bushido Spor Kulübü’nde Erdi Kalkan ve Veli Kalkan Hocalar Dünya Şampiyonları yetiştiyor…
Kurulduğu yıl olan 2018 yılından bu yana bir çok başarıya imza atan Erdi Kalkan ve Veli Kalkan Hocalar sporda kazandırdıkları başarılarla bölgeyi sporda tanıtmaya devam ediyor…
Kazandıkları başarılar ve yaptıkları müsabakalar hakkında bilgi veren Erdi Kalkan ve Veli Kalkan Hocalar “ Bushido spor kulübü olarak, 2018 yılında başlayan, çalışmalarımızla sporda Nallıhan ve Çayırhan bölgemizden dünyaya açılan pencere olmayı hedefledik. Bu hedef doğrultusunda önemli adımlar atmayı başardık. Türkiye’nin birçok şehri dahil olmak üzere Kıbrıs ve Azerbaycan’da maçlara sporcu gönderdik. Jui Jutsu Türkiye Şampiyonası, Sambo Türkiye Şampiyonası, Taekwondo şampiyonaları yıldızlar ve minikler katagorileri ve Kıbrıs İTF Avrasya Şampiyonasıda dahil olmak üzere sezonda önemli başarılara imza attık. 2019 sezonunda ise hedeflerimizi yükseltip her çıktığımız maçta başarılı olmaya başladık ve yurt dışından hayranlar edinmeye başladık.” dediler.
Hocalar yaptıkları açıklamada, 2019 yılı içinde birçok müsabakaya dahil olduklarını ve 2019 maçlarında ise Türkiye Taekwondo İl seçmelerinde 3.lük, Taekwondo Yıldızlar Seçmesinde yüksek başarı, Jui Jitsi Türkiye Şampiyonası takım halinde 1.lik, Sambo Türkiye Şampiyonası takım halinde 1.lik, Taekwondo Dostluk Şampiyonasında takım halinde 1.lik, Taekwondo Minikler Şampiyonasında 240 rakip arasında 2. lik ve Alpagut Dünya Şampiyonasında 8 başarılı sporcusuyla adımızı dünyaya duyurduk”. İfadelerinde bulundular.
2020 sezonuna ise çok hızlı başladıklarını dile getiren hocalar, “Taekwondo lig ve M.E.B. maçlarındaki üstün başarımızdan sonra Ankara takımına önemli sporcular göndermeyi başardık, fakat pandemi sonrası maçlar iptal edildi. Pandemi bittikten sonra yine üstün başarılara imza atmak ilk hedefimiz. Kulübümüz ilk temel prensibi vatanımıza milletimize hayırlı sporcular yetiştirmektir. Bu vizyon üzerine çalışmalarımız sürmektedir. En önemli hedefimiz ise ileride vatanımıza olimpik sporcu yetiştirip Dünya çapında büyük başarılara imza atmaktır.” Diyerek sözlerini tamamladılar.

FOTO GALERİ