Ankara Şehir Gazetesi

NALLIHAN MEZBAASI ULUSAL GÖRÜCÜYE HAZIR

NALLIHAN MEZBAASI ULUSAL GÖRÜCÜYE HAZIR
01 Nisan 2021 - 13:56

Günlük 25 büyükbaş, 50 küçükbaş kesme kapasitesinde ve son sistem soğuk hava teknolojisiyle yapımı tamamlanan Nallıhan Belediyesi Mezbahanesi bölgeye hizmete hazır;

Avrupa standartlarında bir kesimhaneye sahip olan Nallıhan Belediyesi Kesimhanesi bölgenin ve ilçenin ihtiyaçlarının yanı sıra sektörün farklı yatırıma ve çalışmalara hazır bekliyor.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş´ın girişimleriyle, Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteği ile Nallıhan Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeyle kurulan kesimhane için çalışmalar sürüyor.

Avrupa standartlarında bir kesimhaneye sahip bölgenin tarım ve hayvancılığa uygunluğu nedeniyle bölgeye yapılacak yatırımların bu tesisle bütünleşmesiyle çok iyi gelişmelerin olabileceğini söyleyen Nallıhan Platform Başkanı Rasim Uzun “İlçemizin ve bölgemizin daha işlevsel, daha kalıcı ve Avrupa standartlarında bir kesimhaneye sahip olması çok güzel.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş,”Tesisimiz son teknolojik aletler ile hizmet veriyor. İçerisinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim alanlarının farklı olacağı şekilde projelendirildi.Ayrıca mezbahamızda Avrupa standartlarına uygun soğuk hava depoları da mevcut.” dedi.

Hacıbey Mahallesi Ankara-İstanbul Devlet Yolu Caddesi 3.Km’sinde 550 m2’lik alanda yapımına başlanan Nallıhan Belediyesi Kesimhanesi, günlük 25 büyükbaş, 50 küçükbaş kesme kapasitesinde ve son sistem soğuk hava teknolojisiyle yapımı tamamlanan Nallıhan Belediyesi Mezbahanesi hizmet veriyor olmasına karşılık daha kapsamlı bir hizmete de açık olduğunu dile getiren Nallıhan Platform Başkanı Rasim Uzun Sektör temsilcilerini bölgeye yatırıma davet etti.Nallıhan halkının Girişimciye ve girişime açık olduğunu söylerken, hayvancılığın bölgede daha fazla gelişimi konusunda yerel yönetimlerin her türlü desteği vereceğine inandığını anlattı.

FOTO GALERİ