Ankara Şehir Gazetesi

DOĞU TÜRKİSTAN SORUNU PARTİ GÜNDEMİNDE …

DOĞU TÜRKİSTAN  SORUNU PARTİ GÜNDEMİNDE …
02 Nisan 2021 - 7:35

Güç Birliği Partisi Genel Başkan Vekili Pınar Albayrak Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman Bey’i makamında ziyaret edip, onların mücadelesine destek verdiklerini ve mazlumların sesini duyurup Müslüman kardeşlerimizin de her zaman yanlarında olduğunu bildirdi.
“Ziyaretimizden oldukça memnun kaldığını söyleyen Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman Bey’i ve eşinde gelen konuklarına samimi bir ev sahipliği yaptı ve desteklerinden dolayı parti yetkililerine teşekkür etti.” diyen Parti Genel Başkan Vekili Pınar Albayrak “Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı ve Kıymetli eşi bizleri makamında kabul ederek, Doğu Türkistanın yüzyıldır gelen özgürlük mücadelesini anlattı. Tarihte ve şu an da Çin’in yapmış olduğu zulme karşı vermiş oldukları mücadeleyi dile getiren Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman Bey Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde kendilerine verilen destekten dolayı da son derece mutlu olduğunu söyledi.Biz Güç Birliği Partisi olarak her zaman Mazlumların Sesini duyuracağımızı hem siyasi hem politik olarak Doğu Türkistanlı Kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bildirdik. “ şeklinde konuştu.
Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman Bey’in Doğu Türkistan ı ilk tanıyan Türkiye Cumhur Başkanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Türkiye Cumhuriyeti olduğu ve Çanakkale de çok sayıda Doğu Türkistan’lının da Şehit olduğu konusunda bilgi verdiğini dile getiren parti başkan vekili Albayrak, Doğu Türkistan Cumhur Başkanı Abduvali Buğrahan Osman şu anda Türkiye’de bin 500’e yakın Doğu Türkistanlının bulunduğunu Türkiye için seve seve Askerlik yapmak istediklerini anlatını ifade etti.
Burada bulunan yardıma muhtaç aileler için neler yapabileceğinin de konuşulduğu bu görüşmede çeşiti konularda istişareler yapıldı.
Görüşmenin sonunda basına bir açıklama yapan Albayrak “Biz Güç Birliği Partisi olarak bugün için değil her zaman Türküm diyen kardeşlerimizin yanlarında olacağımızı söyledik. Biz Birlik olursak Güçlü oluruz. O yüzden de tüm vatanperverlerimizi birliğe davet ediyoruz. Biz bir olursak BİZ oluruz. BİZ olursak kimsenin gücü bizi yıkmaya yetmez. BİZ sadece bize değil, BİZ dünyaya yeteriz.”dedi.

FOTO GALERİ