Ankara Şehir Gazetesi

Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker ;

Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker ;
02 Nisan 2021 - 7:53

“Turizm Yatırımcısını çeken bölgeye
hızlı tren projesi zaten şarttı.”
Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker Hızlı trenin, hem ulaşımı rahatlatma açısından, hem de turizmin canlanması açısından bölgeye büyük destek vereceğini söylerken mudurnu olarak hızlı tren projesine hazır olduklarını açıkladı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca Ankara-İstanbul arasında yapılacak yüksek hızlı tren çalışmasının bölgeye büyük katkı sağlayacağını ifade eden Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker Yapılacak olan yeni tren yolu güzergâhının Ankara-Ayaş-Beypazarı-Çayırhan-Nallıhan-Mudurnu-Göynük-Taraklı-Geyve üzerinden Adapazarı ile birleşeceğini ifade etti.
Hızlı tren konusundaki yapılan teknik çalışmalar hakkında da bilgi veren Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker “Hızlı tren konusunda ilçemizi yakından ilgilendiren bir konu gündeme geldi. Ankara Sincan’dan başlayıp, Beypazarı, Ayaş, Nallıhan’dan doğru Mudurnu ilçesine ulaşan bir hat belirlenmiş. Mudurnu ilçesinde de iki güzergâh üzerinde çalışmalar olduğunu öğrendik. Bir tanesi ilçemize bağlı Yüzüncü Yıl Köyü’nden geçip Göynük’e ulaşıyor. Diğeri de Karayokuş, Fındıcak Köyü, Musalla Mahallesi ve Karacakaya Mahallesi’nden geçerek Göynük’e ulaşıyor. Ankara ile İstanbul arasında yer alan Mudurnu’nun turizm konusunda büyük bir atılım içinde olduğunu herkes biliyor. Hızlı tren, bölgemizden geçerken, Yapılan projede her 225 kilometrelik mesafeye bir istasyon sağlanıyorsa, Beypazarı zaten Ankara’ya 100 kilometre uzaklıkta. Biz tam ortada kalıyoruz. Ayrıca bizim 100. Yıl Köyü yakınlarında 15 kilometrelik alanımız var. Hızlı tren konusunda Mudurnu’nun yakın bir bölgesine istasyon yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

FOTO GALERİ