Ankara Şehir Gazetesi

SANAT AŞKI YAŞ DİNLEMEDİ

SANAT AŞKI YAŞ DİNLEMEDİ
02 Nisan 2021 - 7:38

91 yaşındaki Vedia Lokman ilk resim sergisini açtı. Altındağ Belediyesi Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Vedia Lokman, hayali olan resim sergisini Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde açtı.

Sanat aşkı yaş dinlemedi, 91 yaşındaki Vedia Lokman ilk resim sergisini açtı. Lokman’ın sergi açılışını Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı gerçekleştirdi. Vedia Lokman’ın en büyük hayalinin açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Balcı “Vedia teyzemizin ilk resim sergisinin açılışını gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Kendisi yaşam enerjisiyle ve yeteneğiyle hepimizin çok sevdiği ve örnek aldığı bir isim… En büyük hayali bir resim sergisi açmaktı. Bu hayalinin gerçeğe dönüşmesine aracılık ettik. Kendisine hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

91 YILDIR BİTMEYEN ENERJİ
Başkan Balcı ile birlikte sergiyi gezen Vedia Lokman ise duygularını şu sözlerle aktardı:
“1930 doğumluyum. Tam 91 yaşındayım ama kendimi genç hissediyorum. Ben kendimi 91 yaşındayım diye koyuvermiyorum. Öyle de bir enerjim var. Boş duramıyorum. Gazete okuyorum, kitap okuyorum, resim yapıyorum, örgü yapıyorum. Dikiş bile dikiyorum. Eşimi kaybettikten sonra daha çok faaliyete geçtim. Çoluğumu çocuğumu büyütmek, yaşatmak için… 10 yıldır Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’ne üyeyim. Burada resim kursuna, ahşap boyama ve bilgisayar kurslarına katıldım. Bilgisayar kullanmayı öğrendim. Spor faaliyetlerine katıldım. En büyük hayalim yaptığım resimleri sergilemekti. Sağ olsun Başkanımız Asım Balcı destek oldu, bugün bu hayalimi gerçeğe dönüştürdüm. Herkese çok teşekkür ederim. Resim yapmaya, yeni eserler üretmeye devam edeceğim. Yaşama sevincimi asla kaybetmeyeceğim. Elimden geldiği kadar her şeyi yapmak istiyorum. Kendimi bırakmak istemiyorum.”

FOTO GALERİ