Ankara Şehir Gazetesi

TAŞKESTİ BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN ÖZCAN ;

TAŞKESTİ BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN ÖZCAN ;
02 Nisan 2021 - 7:54

“ETÜDÜ, PROJESİ, BÜTÇESİ BİTMİŞ, ONAYLANMIŞ, DAHA ÖNCE DUYURUSU YAPILMIŞ HIZLI TREN YOLU NEDEN DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR.”
Bölgemizin Ekonomik ve sosyal gelişimine büyük destek ve yarar sağlayacağını düşündüğümüz Yüksek Hızlı Tren Güzergahının değiştirilmek istenmesine bir anlam veremediğin ifade eden Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan “Etüdü, Projesi, bütçesi bitmiş,onaylanmış, daha önce duyurusu yapılmış hızlı tren yolu neden değiştirilmek isteniyor, anlamış değilim “ dedi.
“Yetkililerin daha önceden teknik bilimsel etüdle desteklenmiş, memleketimize ve ülkeye zarar vermeyecek şekilde alınmış, doğru ve doğal kararın değiştirilme isteğini öğrenince rahatsız oldum.” şeklinde konuşan Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan Bölge ve ilçe ekonomisini yakından ilgilendiren bu gelişme karşısında duyarsız kalmak doğru olmazdı. Bizde hızlı trenin bölgemizden geçmesini canı gönülden istiyoruz. Taşkesti Belediye başkanı ve İlçe halkı olarak konuya ilişkin üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” açıklamasını yaptı.
Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan , ayrıca bölgede yatırımları bulunan turizm yatırımları açısından bakıldığında da ilçeye ve bölgeye yatırımcı çekmenin yolunun demiryolu ulaşımınında olduğunu bilinmesinin önemli olabileceğini söyledi.

FOTO GALERİ