Ankara Şehir Gazetesi

TÜLAY ÇALLI’NIN BEKLENEN ‘DUYGULARIN KİTABI’ ÇIKTI

TÜLAY ÇALLI’NIN BEKLENEN ‘DUYGULARIN KİTABI’ ÇIKTI
02 Nisan 2021 - 7:07

TÜLAY ÇALLI, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE BİR KİTAPLA BİZİ KARŞILADI. RADYO PROGRAMI OLARAK BAŞLAYAN ‘DUYGULARIN ROTASI’ ARTIK BİR KİTAP DİYEREK; KİTABINI SEVENLERİYLE BULUŞTURDU.
‘’İNCELİKLE,YAZA SİLE YAZDIĞIM BİR ESER.TAM 8 AYDA YAZDIM.UYKUSUZ GECELERİN MÜKAFATI OLMALIYDI.TEK AMACIM VAR;O DA YÜREKLERE DOKUNMAK..KÜÇÜK YAŞTAN BU YANA YAZIYORUM İLKOKUL SIRALARINDA BAŞLADIM YAZMAYA…BİR GÜN KİTAP YAZMAYA KARAR VERDİM VE BAŞARMALIYDIM. İNSAN, İÇİNDE SÜKUNETLİ DUYGULARINI YAZARAK ANLAMLANDIRIR.HER YÜREKTEN BİR İZ YARATMAYA ÇALIŞTIM.YAZMAK FARKLI BİR SERÜVEN.. DUYGUSU TARİFSİZ. HAYATTA AŞIĞI OLDUĞUM TEK ŞEY MİKROFON DERDİM. TAAKİ KİTAP YAZANA KADAR.MİKROFON TUTKUM BENİ RADYOCU YAPTI.YAZMA TUTKUM YAZAR YAPTI.HER ZAMAN GEREK MİKROFONDA GEREKSE KALEMİMDE TEK AMACIM YÜREKLERE DOKUNMAK OLDU BUNU DA UMARIM BAŞARIRIM.’DİYEREK İFADE EDİYOR.
‘DUYGULARIN ROTASI’ NEYİ ANLATIYOR DİYE SORDUĞUMUZDA;
‘BU KİTAP GÖNLÜMÜZÜN İŞLEYİŞİNİN BİR ROTASI. İNSAN YÜREĞİNİN ROTASINDA NE VARSA,HAYATINA O AKIYOR.BAZI DUYGULAR ADIM ATTIRIR BAZI DUYGULAR YERİMİZDE SAYDIRIR BAZI DUYGULARSA BİR ADIM ÖNE TAŞIR.BU KİTAPTA DA UMUTLARA,SEVGİYE,KAZANMIŞLIKLARA,KAYBETMİŞLİKLERE,HUZURA,UMUDA,ÜMİTSİZLİĞE VURGU YAPTIM.HER DUYGU HAYATIMIZIN BİRER PARÇASI.HAYATIMIZIN HER PARÇASINDAN BİR DUYGU İFADESİNİ ANLATIYOR.SONUÇTA DUYGULARIMIZA HÜKMEDEREK YAŞIYORUZ. BUNU NE DERECE BAŞARIYORUZ BUNU SORGULAYAN CEVABINI OKUYUCUMA BIRAKTIĞIM BİR KİTAP.ALTINI ÇİZECEĞİNİZ ÇOK CÜMLE VAR.HAYATIMIZI TEK CÜMLEYLE YANSITAN.HAYAT DA BİZE NETİCEDE,BAZEN ALTINI ÇİZECEK BAZEN ÜSTÜNÜ ÇİZECEK DUYGULAR YAŞATIYOR…BUNLARA DEĞİNDİM.DUYGULARIN KİTABI KISACA’ DİYEREK İFADE EDİYOR. HÜSEYİN AKIN

FOTO GALERİ