Ankara Şehir Gazetesi

Kızılcahamam Belediye Başkanı Belediye Başkanı Acar’dan 18 Mart Mesajı

Kızılcahamam Belediye Başkanı Belediye Başkanı Acar’dan 18 Mart Mesajı
03 Nisan 2021 - 19:02

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Acar mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.
Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi güçlü bir şekilde geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyoruz ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.
Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 106. yıl dönümünü ve şehitler günümüzü tebrik ediyor, İnsana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale’den göstermiştir. Yaralı düşmanı hastaneye sırtında götüren, vurduğu düşman gemisinden denize düşen askerlerin kurtulabilmesi için top ateşini kesen Mehmetçik, yalnız Gelibolu’da değil tüm dünya uluslarının gönlünde de abideleşmiştir. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonrakilere devretmektir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi rahmet; minnet ve şükranla anıyorum dedi.

FOTO GALERİ