Ankara Şehir Gazetesi

ŞEHİT CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ ANILDI

ŞEHİT CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ ANILDI
04 Nisan 2021 - 13:36

________________________________________
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı sosyal medya hesabından paylaştığı video ile andı.
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilişinin 6’ncı yılı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Adalet Bakanı Gül, gönderide “2015’in 31 Mart günü alçak bir terör saldırısıyla şehit düşen Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı saygıyla, minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun.” ifadelerini kullandı.
Bakan Gül’ün yayınladığı videoda da alt yazı ile şunlar kaydedildi:
“Bundan 52 yıl önce Siirt’te bir kahraman geldi dünyaya. Kutlu ve şerefli bir hayat yazılmıştı alnına, vatanına, bayrağına, insanına gönülden bağlandı. Hakkı, hakikati, adaleti hayatının pusulası kıldı. Ömrü boyunca sımsıkı sarıldığı adalet sancağının önünde, 2015’in 31 Mart günü şehadet nasip oldu ona. Hain ve alçak saldırıya karşı son nefesini de tüm hayatında olduğu gibi imanla, onurla; vakar ve izzetle verdi. Bu dünyadan bir yiğit savcı Mehmet Selim Kiraz geçti. Rahmet ve saygıyla anıyoruz.”
İSTANBUL ÇAĞLAYAN ADLİYESİNDE TÖREN DÜZENLENDİ
Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ın, şehit edilişinin yıl dönümü dolayısıyla Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda da anma programı düzenlendi. Anma törenine İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Cüneyt Yılmaz, başsavcı vekilleri, hakimler, savcılar, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul 2 No’lu Baro Başkanı Gönül Yıldız, avukatlar, adliye personeli ve Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz katıldı. Törene katılanlar, daha sonra mezarlığa giderek şehit Savcı Kiraz için dua etti.

FOTO GALERİ