Ankara Şehir Gazetesi

TŞOF Başkanı Fevzi APAYDIN Kamuoyunu Uyardı

TŞOF Başkanı Fevzi APAYDIN Kamuoyunu Uyardı
06 Nisan 2021 - 15:48

-“SOSYAL MEDYADA YER ALAN KURULUŞUN TŞOF’LA BAĞLANTISI YOK”
-“SAHTE PAYLAŞIM VE DUYURULAR KAMUOYUNCA DİKKATE ALINMAMALI”
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın sosyal medyada“Tüm Karayolu Yük Taşımacıları Federasyonu”adıyla yer alan ve kendini sivil toplum örgütü olarak tanımlayan sözde kuruluşun TŞOF ile hiçbir bağlantısı bulunmadığına dair yazılı bir açıklama yaptı.
Söz konusu kuruluşun gerçeği yansıtmayan paylaşımlarının kamuoyunca dikkate alınmaması gerektiğinin altını çizen Apaydın mesajında şu ifadeleri kullandı;
“5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu kapsamında kurulan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’nun sosyal medyada kendini sivil toplum örgütü olarak tanımlayarak “Tüm Karayolu Yük Taşımacıları Federasyonu” adıyla çeşitli paylaşımlar yapan ve “Türkiye Karayolu Yük Taşımacıları ve Şoförleri Federasyonunun” logosunu kullanan sözde kuruluş ile hiçbir bağı ve ilişkisi bulunmadığını tüm kamuoyunun bilgisine sunarım. Söz konusu kuruluş tarafından direkt ya da sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar, yayınlar ve duyurular Federasyonumuzu bağlamamaktadır. Bu konuda kamuoyunun bilgilendirilmesi önemle rica olunur.”

FOTO GALERİ