Ankara Şehir Gazetesi

İHBARA GELDİLER, BAYRAKLARLA KARŞILANDILAR

İHBARA GELDİLER, BAYRAKLARLA KARŞILANDILAR
12 Nisan 2021 - 13:55

Altındağlı gençler polislere sürpriz yaptı. İhbar üzerine Gençlik Merkezi’ne gelen Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler, karşılarında ellerinde Türk bayrakları olan ve marşlar söyleyen Altındağlı minikleri görünce şaşırdı.

Altındağlı gençlerden anlamlı kutlama… Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle bir etkinlik organize eden gençlik merkezi üyeleri, polis amcalarına unutmayacakları bir gün yaşattı. İhbarı üzerine Gençlik Merkezi’ne gelen Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler, karşılarında ellerinde Türk bayrakları olan ve marşlar söyleyen Altındağlı minikleri görünce şaşırdı. Bir olayla karşılaşmayı beklerken, çok güzel bir sürprizle karşılaşan polis memurları, kendilerine yapılan bu jest karşısında hem çok şaşırdı, hem de çok mutlu oldu.

“POLİS TEŞKİLATI’NIN 176’INCI YAŞI KUTLU OLSUN”
Çocukların kendileri için hazırladığı Türk bayrağını çocukların ellerinden teslim alan polis memurları “10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümüdür. 1845 yılından beri bu tarihte kutlama yapılır. 10 Nisan ve sonrasındaki 7 gün Polis Haftası olarak kutlanır. Gençlerimiz de sağ olsunlar, bizi unutmamışlar. Tüm kardeşlerimize bizi düşündükleri ve böylesine güzel, anlamlı bir eseri bize hediye ettikleri için çok teşekkür ederim. Herkesin eline, emeğine sağlık… Bu hediyeyi tüm polis memurları, Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü ve tüm emniyet teşkilatı adına teslim alıyoruz. Sizleri çok seviyoruz” dedi. Polis memurları daha sonra, gençlik merkezi üyeleriyle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

KREŞ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET
Altındağ Belediyesi kreşlerine devam eden minik öğrenciler de, Polis Haftası’nı unutmadı. Öğretmenleriyle beraber Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden minikler, kendileri küçük olsa da, kalplerinin ne kadar büyük olduğunu herkese gösterdi. Öğrencilerin vatanlarını çok seven birer birey olarak yetişmesine büyük özen gösterdiklerini belirten Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Minik öğrencilerimizi gerçekleştirdikleri anlamlı ziyaretten dolayı tebrik ediyorum. Polis abla ve abilerini yakından görüp, polislik mesleğini yakından tanımaları çok güzel…” dedi.

FOTO GALERİ