Ankara Şehir Gazetesi

eTwinningte proje yazdılar, ağacı, ormanı ve orman yangınlarını konu alıp uluslararası bir duyarlılığa imza attılar ; STORYLİNE YÖNTEMİYLE PROJE YAZILDI EĞİTİMDE BİR İLKE İMZA ATILDI !…

eTwinningte proje yazdılar, ağacı, ormanı  ve orman yangınlarını konu alıp uluslararası bir duyarlılığa imza attılar ; STORYLİNE YÖNTEMİYLE PROJE YAZILDI EĞİTİMDE BİR İLKE İMZA ATILDI !…
31 Mayıs 2021 - 8:14

Uluslararası bir platformda proje yazdı. 9 Türk ve 8 yabancı ortak dahil ettiği projesiyle Esertepe MTAL.Uygulama Anasınıfı Öğretmeni Leyla Meşhur soyadı gibi meşhur olmayı çoktan hak ediyor.
Hüseyin AKIN
ŞEHİR- Hazırladığı proje ile öğrencilerine Storyline (Öyküleştirme) Öğrenme Yaklaşımı ile ilgili ağaç konusunu işleyen ve Ülkemizde yaşanılan orman yangınlarına karşı bir duyarlılıkla ağacı konu olan Okul Öncesi Öğretmeni Leyla Meşhur eTwinning’te onaylattığı projesi ile Romanya, İspanya ve Türkiye’deki ortaklarıyla büyük bir başarıya imza atıyor.
Ankara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Burcu ÇABUK’un da destek vermesiyle hazırlanan projenin akademik bir yönü daha ortaya çıkarken, bütün hazırlıklar tamamlanarak proje, ortaklar tarafından heyecanla ve yüksek bir enerjiyle sürdürüyor.
Türkiye’ de yaygın olarak kullanılmayan ve yenilikçi bir öğrenme yaklaşımı olan Storyline (öyküleştirme) de Esertepe MTAL.Uygulama Anasınıfı Okul Öncesi Öğretmeni Leyla Meşhur tarafından proje konusu olarak seçilen orman ve ağaç konusunda duyarlılık büyük takdir alıyor.
Bir ağacın varlığını fark edebilmek, ağaçla bağ kurmak, ormanların Dünya’mızın doğal dengesini sağlayan en değerli varlık olduğu bilincini kazandırabilmek amacıyla hazırlanan ve bununla birlikte oluşturulan ünite planı ile doğayı öğrenme alanı olarak atölye gibi kullanıp çocukların erken okuryazar becerilerini desteklenmek, farklı kültürlere ait farkındalık kazanması, iletişim kurarak işbirliği halinde takım çalışmalarında aktif katılım sağlayarak ortak ürünler oluşturabilmesi asıl amaç olarak açıklanıyor.
Ankara Keçiören Esertepe MTAL.Uygulama Anasınıfı Öğretmeni Leyla Meşhur eğitimini aldığı Storyline (Öyküleştirme) Öğrenme Yaklaşımı ile hazırladığı projeyi tanıtırken” “Projemin konusunu eğitimini aldığım Storyline (Öyküleştirme) Öğrenme Yaklaşımı ile ilgili ağaç konulu bir ünite planı yazarak başladım. Ülkemizde yaşanılan orman yangınlarına karşı bir duyarlılıkla ağacı konu olarak ele aldım. eTwinningte projemin onaylanmasından sonra projeye ortaklar dahil ederek 9 Türk ve 8 yabancı (Romanya ve İspanya)ortakla projeme devam etmekteyim. Romanya Laşi deki ortaklarımızdan 6 öğretmen aynı okuldan, projenin içerik planını çok beğendiler ve okul olarak projede yer almak istediler. Projemin konusu kapsamında proje ortaklarıma online olarak projemin tanıtım konferansını Ankara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Burcu ÇABUK hocamla gerçekleştirdik. “dedi.
Ayrıca, “ünitenin bölümlerindeki anahtar soruların çocuklara yöneltilmesiyle de çocukların hazır bulunuşluklarını ortaya çıkartarak çeşitli aktivitelerle öğrenmeyi inşaa etmek” hedefleniyor.
Anahtar Soru-Cevap Atölyesi, Erken Okuryazar Beceri Atölyesi, Fen-Doğa Atölyesi, Müzik Atölyesi, Sanat Atölyesi, Ev-Okul Atölyesi, Takım Çalışması Atölyesi, İş birlikçi Atölye ile de projenin içeriği desteklenerek çalışmalarda oluşturulan meteryaller eğitimde kullanılıyor.
Projenin tanıtımı ise aşağıdaki sosyal medya hesaplarınden yapılıyor;
Blog https://sstorylinescript.blogspot.com/
İnstagram https://instagram.com/storylinesenaryom?igshid=15mhgnhh7cg25
Linkedın https://www.linkedin.com/in/storyline-senaryum-1480116201/
Facebook https://www.facebook.com/Storyline-Senaryom-105268551438242
Web Sayfamız www.storylinesenaryom.com
Twitter http://twitter.com/storylinesenar1

FOTO GALERİ