Ankara Şehir Gazetesi

BİR MİZAN TERAZİSİ

BİR MİZAN TERAZİSİ
01 Haziran 2021 - 8:03

Şu madde boyutunda manayı anlamaya, şu nefesimizin ve bize verilen güzelim nimetlerin şükrünü eda etmeye çalışırken, dönüm noktası olabilecek bazı olaylar yaşarız. Aslında onlar uyanışımıza hizmet ederler, biz farkında olsak da olmasak da onlar yaşanır.

Öyle anlar gelir ki; güvensizlikle, sevgisizlikle, değersizlikle, yetemediğimiz tüm konularla sınanırız. Arka planda ise nelerin döndüğünü bilemeyiz. Belki de hayatımızla ilgili bir durum dönüşmekte fakat gelen olaylar üst üste gelir ki, bize neyin sınavını verdirdiğini fark ettirmeyebilir.

Her gördüğümüzün tersinde başka bir boyut olabileceğini, her kişinin bize bir görevle geldiğini bilmek ve bu şekilde yaşamak hem bakış açımızı değiştirir hem de özellikle kendimizdeki dönüşecek olanın dönüşmesine izin vermiş oluruz. Eğer ki karşılaştığımız sorunlarda bazı soruları kendimize yani içimize dönüp sorarsak ve evrene gönderirsek bize cevapları mutlaka gelecektir. Belki dinlediğimiz bir müzik ile belki de radyoda duyduğumuz bir söz ile belki de beklediğimiz bir yerde gördüğümüz bir olay ile…

O durum her neyse, öfke veya kin yerine;
Neyi ve hangi duyguyu dönüştürmeliyim?
Şuan ne hissediyorum?
Bu gelen olay veya kişi bana ne anlatmak istiyor?
Neyi bırakmalıyım veya neyi tamamlamalıyım?
Gibi sorularla çözümlere yaklaşabilmek bizi daha dingin tutar.

Ruhsal uyanışın farkını biliyor ve bunu idrak edebiliyorsak; bu trajikomik tüm durumlarla karşılaştığımızda çoktan yol almış ve taşları yerine oturtabilmek için bu acıları ve birçok acıyı biraz geç de olsa, ne olup bittiğini anladığımız bir sürece de girmiş oluruz.

Dengede kalıp kalbimizi arındırmak, ruhumuzun da bizimle birlikte hareket etmesini sağlar. Ruhumuzun isteklerini önemsemekle biz, hayatımızdan feyz alırız. Böylelikle de önce kendi yolumuza sonra da etrafımıza ışık saçarken buluruz kendimizi…

Aslında doğarken tüm mistik güçlerimizle doğarız. En masum en temiz halimizdir bebeklik sürecimiz… Atalarımızdan gelen kayıtlar ve yetiştirilirken bize aktarılanlarla, bizler hayatımızı şekillendiririz. Bilinçaltımız değişimi sevmez. Ne siyah perdelere ne siyah kutulara atar ki tüm kayıtları, farkında olamadığımızda bize, tekrar tekrar aynı senaryoları yaşatır. Bundan dolayı farkındalığımızı ve uyanış sürecimizi bilmek, sevgi ile kabulden geçmektedir.

Sevgi ve ışık hep sizlerle olsun…
Kuantum Bilinçaltı Terapisti
Fatma TUĞYAN

FOTO GALERİ