Ankara Şehir Gazetesi

Enaktüel: ÇINAR KADINLARI DENİZLİ YEREL YÖNETİMLERİNİ ZİYARET ETTİ!

Enaktüel: ÇINAR KADINLARI DENİZLİ YEREL YÖNETİMLERİNİ ZİYARET ETTİ!
04 Haziran 2021 - 7:32

DENİZLİ ÇINAR KADINLARI DERNEĞİ BAŞKANI MERAL TÜRK;
“Belediye Başkanları ile her konuda çalışmaya hazırız”
Türkiye genelinde bir topluluk olarak çalışan ve Denizli’deki kurulan Dernek ile çalışmalarına hız ve yön veren Çınar Kadınları ziyaret ettikleri Denizli’nin yerel yönetimleri ile her zaman çalışmaya hazır olduklarını söyledi.
Türk kadınının her yönden gelişmesi, Lider kadınlar yetişmesi, Kadınların toplum içinde en üst düzeyde temsil edilmesi, Kadın erkek eşitliğine paralel olarak kadınlarla erkeklerin eşit şartlarda çalışması, Kadınların temsil edilmesi ve temsil etme yeteneğine sahip kadınların yetiştirilmesi amaçlarına hizmet etmek için kurulan ve kurulduğu günden bu güne toplumda saygın bir yere sahip olan Çınar kadınları ülke genelinde seslerini duyurmaya devam ediyor.
Her bölge de ve ilde özgüveni yüksek lider bir kadının başı çektiği Çınar Kadınları kuruluşunun 2. Yılında ziyaret ettikleri Denizli Büyükşehir, Denizli Pamukkale ve Denizli Merkezefendi Belediye Başkanlarına Denizli için ve Denizli’nin kadınları için göreve hazır olduklarının mesajını verirken, Belediye Başkanlarının da kendi çalışmalarına destek olmasını istedi.
Türkiye genelindeki çalışmalarında dernek tüzüklerinin ve çalışma programlarının dışında özel ve ferdi bir harekette bulunmayan Çınar kadınlarının kurulan mesleki ve teknik komisyonlarla hazırladıkları projeleri çok yakında açıklayacaklarını dile getiren Denizli Çınar Kadınları Derneği Başkanı Meral Türk, teknolojiyi çok iyi kullandıklarını ve pandemi döneminde ara verilen çalışmalara sosyal mesafe kuralları dahilinde devam ederek, Türkiye’deki kadınların yaşamlarına dokunuşta bulunacaklarını anlattı.
Kuruluş amaçlarının temelini oluşturan kadın yaşamına dokunuş sürecinde feminist bir dernekçilik anlayışı yerine erkeklerle işbirliği içinde güç birliği oluşturup, erkek gücüyle kadın beynini bir araya getirip mükemmel projeler çıkaracaklarını açıklayan Denizli Çınar Kadınları lideri Meral Türk, ” Kontrollü bir kadın gücüyle, çok mükemmel bir çalışmanın eserlerini ortaya çıkaracağız” dedi.

FOTO GALERİ