Ankara Şehir Gazetesi

Enaktüel: Madam Defnede Tecrübe Konuşuyor…

Enaktüel: Madam Defnede Tecrübe Konuşuyor…
04 Haziran 2021 - 8:20

Güzellik Merkezi açmak nereden aklınıza geldi, bu fikirle yollarınız nasıl kesişti?
Şuan yaptığım meslek ve okuduğum dal çok farklı Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler okuyup, annem sayesinde bu mesleğe yöneldim. Annem Hülya Akyüz hem bu mesleğe 33 yılını adamış hem de bu mesleğin eğitmeni haline gelmiş birisidir. Onun doğrultusunda ilerleyerek, onu rol model alarak bu mesleğe başladım.
Merkezinizde ne gibi hizmetler mevcut?
Merkezimizde çok fazla birime, teknolojiye sahibiz çeşitlilik ve teknoloji beraberinde olunca merkezimizde de yüksek kaliteyi elde etmiş haldeyiz. Dolayısıyla bu kalitenin zarar görmemesi için cihazlarımızın, ürünlerimizin son teknoloji olması Madam Defne Güzellik Merkezinin önceliklerinden birisi. Zayıflama, lazer ve cilt bakım ünitemiz, kalıcı makyaj, el ve ayak bakımı merkezimizde verdiğimiz hizmetlerden sadece birkaç tanesi.
Pandemi döneminden her kurum az ya da çok etkilendi bir güzellik merkezi olarak pandeminin sizde ne gibi etkileri oldu?
Madam Defne 13 yıllık bir kuruluş olduğu için sağlam bir kemik kadroya da sahip dolayısıyla işlem anlamında kuruluş olarak bizi çok etkiledi dersem yalan söylemiş olurum… Zaten merkez olarak hijyen bizim olmazsa olmazlarımızdandır dolayısıyla şart ve kurallar açısından da bizim için pek bir şey değişmedi diyebilirim.
Yurtdışından Madam Defne Güzellik Merkezine gelen müşterileriniz var mı?
Evet, yurtdışından müşterilerimiz oluyor. Aynı zamanda yurtdışında eğitimde veriyorum. Hatta benim Azerbaycan pazarı için hazırlattığım, Madam Defnenin bebeği olarak adlandırdığım patenti bize ait ve Sağlık Bakanlığından onaylı bir ürünümüzde var. Dediğim gibi ilk olarak Azerbaycan pazarı için hazırlattığım ozon serumu ürünümüzün Türkiye’de bir benzerine rastlamadığımız ve sonucu bizi çok mutlu eden bir ürün olduğu için bu sınırlar içerisinde de ürünümüzü kullanmaya başladık.
Peki, bu ozon serumunu biraz daha açar mısınız? Hangi hizmetlerde kullanımını tercih ediyorsunuz?
Ozon serumu o kadar spesifik bir ürün ki cilt ve vücut bakımının geçtiği her türlü birimde kullanılması uygun olur. Aynı zamanda ozon serumu kullanılan bölgede bakteri ve mantar asla üreyemez bu yüzden hijyenle alakalı birçok alanda kullanılabilir.
Herkesin günden güne birbirine benzediği bu yüzyılın güzellik algısını siz bir uzman gözüyle nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu güzellik algısını oluşturanların meslektaşlarım olduğunu söylesem çokta yanılmış olmam… Özellikle bu sorunu kalıcı makyaj hizmetimizde yaşıyoruz. Danışanlarımız ellerinde belirli bir görsellerle geliyorlar fakat görsellerdeki insanların yüz hatlarına göre oluşturulmuş modelleri danışanlarımın yüzlerine kopyala yapıştır yapmam çok yanlış olur. Çünkü her insanın yüzlerinin oranları birbirinden farklıdır, aynı olması imkânsızdır ama insanlar öyle bir algı oluşturmuşlar ki gelen danışanlarımın çoğunun istediği kaş modeli düz ve kalın kaş ama herkesin yüzünün orantısına bu modeli oldurabilmek mümkün değil.
Bu sektör birçok insanı içinde barındırıyor ve ciddi bir rekabet ortamı mevcut, bu durumda insanlar bu kadar çeşitliliğin içerisinde neden Madam Defneyi tercih etsinler?
Son zamanlarda çok fazla işletme açıldı, bu açılan işletmeleri ben de çok yakından takip ediyorum ve ne yazık ki bu işletmelerin yarısından fazlası beni hüsrana uğratıyor. Hüsrana uğramamın en büyük nedenlerinden biri de mesleğimizle hiçbir ilgisi olmayan insanların bu işletmeleri sadece popülerliği ve getirisi için açmış olmaları. İşte Madam Defneyi bu işletmeler yüzünden tercih etmeliler çünkü hem annemin 33 yıllık tecrübesi hem de benim 17 yıllık eğitim ve tecrübelerimle birlikte Madam Defnede uzmanlık ve tecrübeyi konuşturuyoruz. Danışanlarım da bilirler ki Madam Defneden asla yanlış bir iş çıkmaz.
Son olarak müşterilerinize ve meslektaşlarınıza söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Yanlış bir algı oluşsun istemediğimden meslektaşlarıma buradan hiçbir şey söylemek istemiyorum… Herkesin işini layığıyla ve hakkaniyetli bir şekilde yapmasını ümit ediyorum. Danışanlarında işlemler konusunda daha seçici ve sorgulayıcı olmalarını istiyorum. İşlemde kullanılan cihazların ve ürünlerin kalitesinin işlemin ücretinden daha önemli olduğunun farkındalığıyla hareket etmelerini öneriyorum. Daha bilinçli bir şekilde hareket etmeleri hem onları hem de bizleri mutlu edecektir.

FOTO GALERİ