Ankara Şehir Gazetesi

Enaktüel: Modanın Meleği, Güler yüzlü Modacı

Enaktüel: Modanın Meleği, Güler yüzlü Modacı
04 Haziran 2021 - 8:23

MERVE KAYIR, harikalar yaratıyor

Merve Kayır, Ankara Nallıhanlı ve bu işe 15 yaşında başladı, önce alaylıydı, Kadın Giyim Modelistliği ve sonrasında Celal Bayar Üniversitesi Tekstil Teknolojisi bölümlerini okuyarak, sonra da mektepli oldu…

Şimdi ise mesleğinde zirve yapan Genç Modacı Merve Kayır, işinde harikalar yaratıyor…

Birbirinden farklı kıyafetlere imza atan Merve Kayır , adından başarısıyla söz ettiriyor.

Küçük yaşta başladı..

Güler yüzü, tatlı dili ve dikişlerindeki başarılı dokunuşlarıyla “BU İŞTE BİR NUMARAYIM” diyen Modacı Merve Kayır İş hayatının ve modaya olan ilgisinin daha çok yaşlarda olduğunu ve 15 yaşında moda ile tanıştığı saygın bir haute couture moda evinde başladığını söyledi.

İşini severek yapıyor…

Dikmen Nevzat Ayaz (Kadın Giyim Modelistliği) ve sonrasında Celal Bayar Üniversitesi Tekstil Teknolojisi böümlerini okuduğunu ve sonrasında da Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdiğini anlatan Merve Kayır, “Kişiliğime ve ruhuma iyi gelen moda alanında uzun yıllardır kendi tasarım ve dokunuşlarımı yaparak ilerliyorum. Tasarladığım, diktiğim ve modelliğini yaptığım gelinliklerin bir kadının hayaline dokunuyor olması muazzam bir his.” İfadesini kullandı.

Tercih seçiminde ustalığını kullanıyor…

Gelinlik tercihlerinde müşterilerinin beğeni ve istekleriyle beraber vücut portföyüne de bağlı olarak ilerlediklerini dile getiren Merve Kayır, Trend veya moda böyle diye içinde rahat edemeyecekleri gelinlikleri müşterilerine tercih etmeyerek kendilerine uygun kıyafetlere ve gelinliklere yönlendirdiklerini anlatıyor.

Moda’ya bakış açısı da farklı …

Açıklamalarında “ ‘Moda’ kadınlara kendilerini özel ve farklı hissettirmelidir.”diyen
Kayır, “Müşterilerine Tamamen kendi kişilik ve beğenilerine özel sunumlar hazırlıyoruz. Işıltı ve parlaklık seven müşterilerimizin abiye ve gelinliklerini svarovski, kristaller, jablonex ve incilerle dizayn ediyoruz.”şeklinde konuştu .

Tercihte Memnuniyet temel ilke…

Kayır, “Mutlu aile beraberliğine ilk adım attıkları bu çok özel günlerine Belizze ailesi olarak beraber hazırlanıyoruz.”Bu süreçte müşterimizle adeta bir aile oluyoruz. Onun isteklerini ve tercihlerini alırken, diğer yandan da alternatiflerini müşterimize sunuyoruz. Bilgimizi , önerilerimizi, alternatiflerimizi müşterimizi incitmeden alternatiflerin sayısını artırarak anlatıyoruz.Bu sureçte heyecan yaşayan ve hayatının en önemli anını yaşayacak olanları sadece ve sadece memnun edip gönderiyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

BURCU AKIN / ÖZEL RÖPORTAJ

FOTO GALERİ