Ankara Şehir Gazetesi

Enaktüel: ‘‘SİZİN İÇİN VAR OLAN KURUM…’’

Enaktüel: ‘‘SİZİN İÇİN VAR OLAN KURUM…’’
04 Haziran 2021 - 8:09

1826 yılında İhtisap Nazırlığı ile başlayan Türkiye’nin en eski ve en köklü teşkilatlarından olan ve kent yaşamının olmazsa olmazı ‘‘Zabıta Teşkilatını’’ anlamak ve anlatmak çok önemlidir. Birliktelik ve bütünlük anlayışı içerisinde kentin sorunlarının çözümüne, huzur ve güvenine önemli katkılar sağlamakta görevlerini kolektif şuur ve sorumluluk duygusuyla yerine getirmektedir.
Görev bilinci ile yerine getirdiğimiz tüm görev ve sorumluluklar gibi son günlerde yaşanan Dünyayı ve Ülkemizde de yaşanan Covıd-19 salgın hastalığı ile başlayan çalışmalar da ‘‘Zabıta her daim Devletinin ve Milletinin yanındadır.’’ sözü ile ailelerinden ve sevenlerinden fedakârlık yaparak 7/24 esasına göre cansiperane verilen talimatları aynı heyecan ile yerine getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir.

Kent huzuru ve esenliğinin daimi koruyucuları olarak görev yapmakta olan Zabıta Teşkilatlarının birlikte uyum içerisinde çalışmasının teminatı olarak, Zabıta mesleğinin hak ettiği yere getirmek ve tüm meslektaşlarımıza hizmet etmek için, ‘‘Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap vardır’’ sözü ile birleşerek 04.11.2016 tarihinde ‘‘ZABITA TEŞKİLATI FEDERASYONU’’ nu faaliyete geçirmiştir. Ayrıca bu yapı Türkiye’ de ilk olması da önemli ve öncü bir girişimdir. Zabıta Teşkilatı Federasyonu olarak gaye-i düsturumuz ‘‘Kamunun Topluma Yansıyan Yüzü’’ olan Zabıta Teşkilatı mensuplarının özlük hakları yanında daha verimli bir hizmet sunmak adına kurumsal haklarını da korumak ve güvence altına almaktır.
Kurumsal anlayış önceliğinde, sosyalliğin insani boyutu içerisinde, evrensel değerler çerçevesinde, sürekli gelişmenin öğrenmeye bağlı olduğu düşüncesiyle, toplum menfaati gözeterek ‘‘GÜVENİNİZ İÇİN ÇALIŞAN’’ bu güzide teşkilatın 194. Yılını en kalbi duygular ile kutlar, teşkilatımız adına umutlu yıllar dileriz.

Zabıta Teşkilatı Federasyonu Başkanı
Abdurrahman KARABUDAK

FOTO GALERİ