Ankara Şehir Gazetesi

Çocuklar bir damla yağmur için duaya el açtı

Çocuklar bir damla yağmur için duaya el açtı
08 Haziran 2021 - 9:52

Şereflikoçhisar’da kurak geçen bahar nedeniyle ilçe halkı yağmur duasına çıktı. Çocuklarda bir damla yağmur için yapılan duaya el açtı.
İlçede kar yağışının olmadığı bir kış mevsiminin ardından bahar aylarının kurak geçmesi çiftçileri endişelendiriyor. Havaların kurak geçmesi sebebiyle Şereflikoçhisar’a bağlı tüm camilerde yağmur duasına çıkıldı.
Şereflikoçhisar ilçe Müftüsü İsmail Göksu İlçe halkına sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak; “Cuma namazında, tüm camilerimizde minarelerin hoparlöründen YAĞMUR DUASI yapılacaktır. Halkımızın tövbe istiğfar etmesi, kul haklarını yerine getirmesi, birbirleriyle helalleşmesi uygun olur. Evlerdeki vatandaşlarımızın, evlerinden duaya katılması önemle rica olunur. “ çağrısında bulundu.
Tüm camilerimizde Cuma namazının ardından camilerimizdeki imamlar yağmur namazı kıldırdı. Vatandaşlar, imamlar eşliğinde yağmur yağması için topluca dua etti. Duada çocukların duası çabuk kabul olur diye, çocuklar da evlerinden aileleriyle, nisan ayının kurak geçmesi üzerine birlikte yağmur yağması için duaya katıldılar. Vatandaş, “Allah kendisine açılan elleri hiçbir zaman geri çevirmez. İnşallah yüce Rabbim kabul eder ve yağmur yağar.” Dediler.
Yağmur duasına katılan vatandaşlar, nisan ayının kurak geçtiğini buğday, arpa, nohut ve kimyon gibi ürünlerin kuruma aşamasını geldiğini, yağmur yağması için duaya çıktıklarını söylediler.

FOTO GALERİ