Ankara Şehir Gazetesi

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Vekili Cevdet Kavlak “Her Zaman Esnafımızın yanındayız”

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Vekili Cevdet Kavlak “Her Zaman Esnafımızın yanındayız”
02 Ağustos 2021 - 7:30

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Vekili Cevdet Kavlak Oda olarak yapılan çalışmaları anlattı.
Türkiye genelinde bulunan en büyük odalarından biri olan Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası nın toplamda 8 bin 500 tane üyesi olduğu açıklayan ve Ankara da 7 Bin 700 tane ticari taksinin olduğunu dile getiren Kavlak Son 3,5 yıldır bu görevde olduğunu ve amaçlarının oda üyelerine en iyi himet olduğunu açıkladı.

Üyelerinin çoluyla çocuğuyla birlikte yaklaşık 20 bin kişilik bir aile olduklarını dile getiren Kavlak, Büyük bir aile olarak her zaman üyelerinin ve bu üyelerin hizmet ettiği Ankara halkının yanlarında olduğunu ifade etti.
Ankara’da yapmış oldukları taksi duraklarının içinde doğalgazı, mescidi ve lavabosu gibi her türlü ihtiyacı karşılayabilecek özellikte olduğunu ve bunu projelendirdikten sonra da Türkiye ye örnek olduğunu açıklayan Başkan Vekili Kavlak, İnsanların baraka tarzı duraklardan çıkıp, son derece modern ve konforlu duraklara kavuştuğunu dile getirdi.
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkan Vekili Cevdet Kavlak şöyle konuştu ,
Kavlak, bir süre oda yönetimini başkalarına bıraktıklarını ancak almak zorunda kaldıkarını anlatırken de
“Biz 2008 yılından sonra belli bir süre ara verdik. O zaman esnafımız başıboş kaldı. Daha sonra tekrar bakanlık tarafından seçime gidildi ve biz odada tekrar görev almaya başladık. Bizim buradaki en büyük düşüncemiz ve idealimiz Ankara’da taksiciler ve taksilerin çok kaliteli olması yönündedir. İnsanların Ankara esnafına güvenmesi, ticari taksileri tereddütsüz ve güvenilir bir şekilde kullanmaları yönünde bir düşüncemiz var. Şu an İstanbul’da ve diğer illerde taksicilere karşı bir güven yoktur. An düzgün ve en kaliteli şehir yine Ankara görünüyor. Hiçbir şekilde müşteri ayrımı yapılmaksızın arkadaşlarımız burada faaliyet gösteriyor. Şayet bütün bunlarla ilgili ufak tefek sıkıntılar olduğu zaman da biz devreye girip gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz. Taksici arkadaşların kendilerine çeki düzen vermelerini sağlıyoruz. Bizim buradaki en büyük idealimiz ticari taksi şoförlerinin, mal sahiplerinin ve Ankara halkının karşılıklı memnuniyet içerisinde olmasıdır. O zaman biz işimizde zirve yaptık diyebiliriz. “ dedi.

HABER … HÜSEYİN AKIN

FOTO GALERİ