Ankara Şehir Gazetesi

Şereflikoçhisar da Belediye bloklarının yıkım çalışmaları sürüyor

Şereflikoçhisar da Belediye bloklarının yıkım çalışmaları sürüyor
14 Ağustos 2021 - 7:40

Sanayi mahallesinde bulunan Belediye Bloklarının yıkım çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından alınan güvenlik tedbirleri eşliğinde devam ediyor.
BELEDİYE BLOKLARININ YIKIMI BAŞLADI
Belediye Başkanı Memiş Çelik sürdürülen yıkım çalışmalarıyla alakalı yaptığı açıklamasında; ‘’Belediyemize ait olan ve dar gelirli vatandaşlarımızın ikamet ettiği blokların başta fiziki yetersizliği, güvenlik ve görüntü kirliliği etkenlerini göz önünde bulundurarak buradaki blokların yıkım çalışmalarına başladık. Blokların yıkım ve hafriyat alım çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.
Belediye bloklarında ikamet eden dar gelirli vatandaşların tahliyelerini tamamlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Memiş Çelik; ‘’Burada ikamet eden dar geliri hemşehrilerimizi mağdur etmeden tahliye çalışmalarını tamamladık, Belediye meclisimizden aldığımız oy birliği karar ile bloklarda ikamet eden hemşehrilerimize 1 yıllık kira yardımında bulunarak aile bütçelerine katkı sağladık” dedi.
Yıkım çalışmalarının ardından bu noktada daha modern, ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikli yapıların kazandırılmasının hedeflendiğini belirten Belediye Başkanı Çelik; ‘’Yıkılan blokların yerine yenilerini yapmak için projeler ve çalışmalar üretiyoruz, konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

FOTO GALERİ