Ankara Şehir Gazetesi

Akıllı İnek, MANSUR YAVAŞ’a süt verdi…

Sosyal Sorumluluk Projeleri Mansur Yavaş’ın merceği altında….

Akıllı İnek, MANSUR YAVAŞ’a süt verdi…
14 Eylül 2021 - 4:19

HÜSEYİN AKIN
HABER MERKEZİ- MASUM BİR ÇOCUĞUN İSTEĞİ ÇOK BÜYÜK BİR PROJEYE DÖNDÜ,

Sosyal Sorumluluk Projeleri Mansur Yavaş’ın merceği altında….

Akıllı İnek, MANSUR YAVAŞ’a süt verdi…

Yatırımcı iş insanı Cemil Tamburoğlu tarafından 6 yıl üzerinde çalışılarak geliştirilen Akıllı İnek, Halk Ekmek Genel Merkezinde gelen konuklara süt ve ayran vermeye devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, da akıllı inekten önce süt sonra da ayran içerek akıllı inek projesini çok beğendiğini söyledi.

Yıllar önce iş insanı Cemil Tamburoğlu’nun işletme kapısına koyduğu bir maket inekten masum bir şekilde süt isteyen bir çocuğun davranışından etkilenerek maket inekten süt verdirme düşüncesi dev bir projeye dönüştü.

Çocuklara süt ve süt ürünleri alışkanlığı kazandıran akıllı inek otomatı Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından Halk Ekmek Merkezlerinde hizmet vermeye başlayınca, Belediye Başkanı Mansur Yavaş ta Akılı İnek Otomatından süt ve ayran içerek hazırlanan bu sosyal sorumluluk projesine destek verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş projeyi olumlu bulduğunu, dünya ülkelerinde en az süt içme alışkanlığı olan ülkeler arasında olduğumuzu belirtti. Yavaş “Ankaralı ya hayırlı uğurlu olsun çocuklarımız sağlık için süt içsin” temennisinde bulundu.

Proje hakkında bilgi veren MOO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Tanguroğlu, “Bir tost fabrikam vardı. Fabrikamın önüne maket inek koydum. Bir gün 4-5 yaşlarında bir kız çocuğu geldi ineğin memesini tuttu, ‘İnek bana süt verir misin?’ dedi. Öyle bir duygulandım ki anlatamam. Daha sonra ben ‘bu ineğe süt verdireceğim’ dedim. 6 yıl üzerinde çalıştık. Projeyi meydana çıkardık. Bizim inekler yem yemiyor ama süt veriyor. Önemli olan gelecek nesillerimize süt, ayran ve süt ürünleri içme alışkanlığını sağlamak.” dedi.
HÜSEYİN AKIN

FOTO GALERİ