Ankara Şehir Gazetesi

03 Kasım 2021 - 7:26

Havacılık Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Remzi Karabulut havacılık dostu Ankara büyükşehir belediye Başkanı Mansur yavaş a teşekkür etti.
Adrenalin tutkunlarının yeni adresi: Beypazarı Beypazarı Üreğil Mahallesi’nde bulunan bin 450 metre yükseklikteki Ovacık Yaylası, yamaç paraşütü sevdalılarının yeni gözdesi oldu.
Havacılıkla yakından ilgilenen ve yamaç paraşütüne ilgi duyan , Havacılık Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Remzi Karabulut havacılık dostu Ankara büyükşehir belediye Başkanı Mansur yavaş a teşekkür etti.
– Adrenalin tutkunlarının yeni adresi: Beypazarı
ANKARA – Beypazarı Üreğil Mahallesi’nde bulunan bin 450 metre yükseklikteki Ovacık Yaylası, yamaç paraşütü sevdalılarının yeni gözdesi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaylanın iniş-çıkış yolu ile yamaç paraşütü pistini yaptırarak sporcuları sevindirdi. Sadece Başkent’in değil Türkiye’nin birçok ilinden gelen adrenalin tutkunları yamaç paraşütüne yoğun ilgi gösteriyor.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, spora ve sporcuya desteğini sürdürüyor.
Başkan Yavaş, yamaç paraşütü yapan sporcuların uğrak mekanları arasında yer almaya başlayan Beypazarı Üreğil Mahallesi Ovacık Yaylası’nın iniş-çıkış yolu ile yamaç paraşütü pistini yaptırarak sporseverlerin hizmetine sundu.
Başkent yamaç paraşütünde de marka olacak
Yamaç paraşütü uçuşları ile hedef yarışmalarının yapılabilmesi için yeterli yüksekliğe sahip olan Ovacık Yaylası, doğa ve spor turizminde tanınarak marka olma yolunda ilerliyor.
Yamaç paraşütü yapanların buluşma noktası olan yaylaya birçok havacılık kulübü yoğun ilgi gösteriyor. Sporcuların bin 400 metre yükseklikteki Ovacık Yaylası’nı keşfetmesiyle kısa sürede adını duyuran Üreğil ilçesi, esen güney rüzgarları sayesinde yamaç paraşütüne en uygun merkezlerden biri olarak nitelendiriliyor.
Sporcularla birlikte ilk uçuşu yapan Üreğil Mahallesi Muhtarı Mustafa Ayanoğlu, alanı öncelikle bu sporu yapan adrenalin tutkunlarının keşfettiğine dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a durumu ilettikten sonra kendisi bizzat ilgilendi. Bizden yardımlarını esirgemedi. Mansur Başkanımıza, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına çok teşekkür ediyoruz. Mahallemize güzel bir yamaç paraşütü pisti kazandırdılar” dedi.
Beypazarı ilçesinin yamaç paraşütü ile sadece Başkent’te değil Türkiye genelinde de tanınmaya başladığına dikkat çeken sporcular, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdiler:
Adana Havacılık Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Remzi Karabulut ,
“Paraşüt alanı; konum itibarıyla, yüksekliğiyle, tabiatıyla, göletleriyle ve Tarihi İpek Yolu’nun doğal güzellikleriyle görebileceğimiz nadide yerlerden birisi. Mansur Başkanımıza ve muhtarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi

FOTO GALERİ