Ankara Şehir Gazetesi

Başkan Duruay ‘Esnafımız Madur Edilmeyecek’

Başkan Duruay ‘Esnafımız Madur Edilmeyecek’
06 Mart 2016 - 6:28

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın ev sahipliğini yaptığı toplantıya Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan,  Gölbaşı İlçe Garnizon Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, firma yetkilileri  ve Gölbaşı esnafı katıldı.

Gölbaşı Kaymakamı  Tülay Baydar Bilgihan; Önemli bir proje, bu projenin takriben bitirilmesi 1 yıllık bir süre. Dolayısılıyla bir yıllık süre içersinde en önemlisi çalışan esnafımızın, ikamet eden ve bu güzergahı kullanan insanlarımızın olumsuz etkileneceği bir proje. Bu proje bittiği zaman şehre çok güzel bir alan kazandırılmış olacak. Ama en önemlisi trafiğin daha hızlı ve daha güvenli akışının sağlanması olacak. Bunun için bu toplantı çok önemli. Hepimizn fikir birliği ve güç birliği yapması gerekli. Herşeyden önce hepimiz Gölbaşılıyız.

Düzenlenen toplantıda Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay; Konya yolumuz yer altına alınırken hiç bir esnafımız madur edilmeyecek. Bu proje bu zamana kadar Gölbaşımıza yapılmış  en büyük projesidir. Bütün esnafımızı ve halkımızı ilgilendiren bir proje. Bildiğiniz üzere Konya yolumuz alta alınıyor. Bu proje aşağı yukarı 1.600 metre uzunluğunda bir proje. Bu proje Osman Tan benzinliği yanından başlayıp, vilayetler evi kavşağına kadar uzanan bir proje. Bu proje tamamlandığında Gölbaşımızdan Konya istikametine giden yol 2 şeritten 3 şerite çıkmış olacak.  Yer altından geçen şerit sayısı 3 gidiş 3 geliş olmak üzere toplam 6 şerit olacak. Bu güzel proje yapılırken bazı sıkıntıları hep beraber çekeceğiz. Konya yolunu yakında trafiğe kapatacağız. Konya yolunun inşaat çalışması süresince yan yolları Konya istikametine gidecek olan araçlar için yeni düzenlemelerle trafik akışını sağlamak için açacağız. Projemiz tamamlandığında eskiden Konya yolu olarak kullandığımız kısım yeşil alan ve otopark olacak ve Gölbaşımızın otopark sıkıntısını büyük bir oranla çözmüş olacağız.

Firma yetkilisinin yaptığı bilgilendirmede; Yaklaşık 1 yıl sürecek olan projede yan yol saha asfaltlama çalışmaları tamamlanacak ve 1 Mayıs itibariyle yan yollara ana yolu verip Ankara-Konya Yolunu tamamen kapatacağız. Buradaki çalışmalarımız 6-7 ay süre ile ana gövdedeki (battı çıktı diye tabir ettğimiz) kapalı tüp geçitin bulunduğu yerde diyafram duvarları oluşturup, 490 metrelik mesafeyi kapalı tüp geçit şeklinde çalışarak kış gelmeden tamamlayacağız. Yol bittiği zaman 3 şerit geliş, 3 şerit gidiş ana yol, 2’şer şeritte yan yollar olmak üzere toplam 10 şerit olarak tamamlanacak. Bu projenin bir an önce tamamlanması için 24 saat boyunca aralıksız çalışacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Gölbaşı esnafına Konya yolu alt geçit projesini anlatan sinevizyon gösterimi sunulduktan sonra esnafa proje hakkında istekleri sorulup, talepleri dinlendi.

 

FOTO GALERİ