Ankara Şehir Gazetesi

23 NİSAN GÖLBAŞI’NDA COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN GÖLBAŞI’NDA COŞKUYLA KUTLANDI
06 Mart 2016 - 6:40

Gölbaşı Belediyesi’nde başlayan 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay makam koltuğunu Karagedik Ercan Ortaokulu öğrencisi Dilay Kanık’a teslim etti.

DURUAY: “ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Renkli diyaloglara sahne olan sembolik koltuk değişiminde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletin egemenliğinin ilan edildiği gün olan 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olması, tüm dünya çocuklarının bu bayram vesilesiyle bir araya gelmesi de çok anlamlıdır.Bugün 23 Nisan vesilesi ile koltuğumuzu sembolik olarak Dilay kızımıza bıraktık ama gelecekte bu koltukları onlar dolduracaktır.Unutulmamalı ki Egemenliğimizin teminatı millet; milletimizin, şehrimizin, ülkemizin, yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı ise sevgili çocuklarımızdır.“dedi

GÜLÜMSEYEN ÇOCUKLAR ATATÜRK SAHİL PARKI’NDA BULUŞTU

Gölbaşı Belediyesi’nde yapılan sembolik koltuk değişimiden sonra Gölbaşı Belediyesi’nin Atatürk Sahil Parkı’nda hazırladığı çocuk şenliğinde Gölbaşılı çocuklar 23 Nisan’ı doyasıya kutladı. Sahne animasyonu ve maskot bando gösterisi, gülümseyen çocuk yarışması, illüzyon gösterisi, balon show, kukla gösterisi ve sürpriz hediyelerin verildiği şenlikte çocuklar, 23 Nisan’ın tadını çıkardı.Şenlikte, Gölbaşı’nın sosyal tesislerinde, parklarında, göl manzarasında ‘’Gülümserken’’ çekilen çocuk fotoğraflarının sergisi açıldı. Şenlikte ayrıca gülümseyen fotoğraflarıyla projeye katılan her çocuğa Gölbaşı Belediyesi tarafından “Gülümseyen Çocuk Sertifikası” verildi.

ÇOCUKLAR 23 NİSAN’I MEHTER MARŞLARIYLA KUTLADILAR

Atatürk Sahil Parkındaki çocukların 23 Nisan coşkusu Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın mehteran takımının sahne almasıyla zirveye çıktı. Mehteran takımının gösterisine minikler kadar yetişkinlerinde yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

FOTO GALERİ