Ankara Şehir Gazetesi

ÖNTAŞ BAŞKAN… SEN ÇOK YAŞA ..

ÖNTAŞ BAŞKAN…  SEN ÇOK YAŞA ..
01 Mart 2021 - 19:33

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş spora ve sporcuya verdiği destekle bölgesinden ve spor dünyasından tam not aldı. Şimdi de Nallıhan’lı 3 kızımızın yarınlarına umut olmak için çıkacakları uluslararası açık Türkiye taekwondo şampiyonası için sponsor oldu.
Nallıhan’a bağlı Çayırhan’da sportif faaliyetler yürüterek gençlere sporu sevdiren ve spor yaptıran Bushido Spor Kulübünün mart ayında katılacağı 8. Uluslararası açık Türkiye taekwondo şampiyonası için hazırlıklar sürerken, Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın sponsorluk jesti gençleri umutlandırdı.
Yerel yönetimlerin ilgi alanı içinde olan ve bir çok Yerel yönetimin spor kulübü olduğu ülkemizde bazı belediye ve yerel yöneticiler de sporculara dışarıdan destek veriyor.
Kiminin sponsor olduğu kimininse sporculara burs ve ekonomik katkı sağladığı Bölgemizde Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş ’ta 8. Uluslararası açık Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na katılmak isteyip te ekonomik yönden durumları müsait olmayan 2006 doğumlu Yağmur Sert, yine 2006 doğumlu Sanem Yamakçık ve 2007 doğumlu Sude Sert’e sponsor olarak onların uluslararası müsabakalara katılmasını sağlayarak gençlere umut oldu.
Her sporcunun hayali olan ve bundan sonraki süreçte 2028 dünya olimpiyatlarına katılarak madalya ve kemer kazanma umudu olan gençlere ve sporculara umut olarak onlara destek veren Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın Çayırhan’da sporcu yetiştiren ve uluslarası müsabakalara taekwondocu hazırlayan Veli ve Erdi Kalkan hocalara her zaman destek verdiği öğrenildi.
Nallıhan Belediyesinden sponsorluk alarak 8. Uluslararası açık Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na katılma şansı yakalayan sporculardan görüşlerini aldığımız Yağmur Sert “ Sayın Belediye Başkanımız bize ekonomik destek sağlayarak bizi onure etmiştir. Bizim bu müsabakalara katılmamıza sebep olmuştur. Kendisine teşekkür ederiz. Birçok arkadaşımızda çeşitli müsabakalar için sponsor beklemektedir.Tüm yerel yöneticilerimiz de Sayın Belediye Başkanımız İsmail Öntaş gibi sponsor olarak bize destek olmasını istiyorum. “ dedi.

FOTO GALERİ