Ankara Şehir Gazetesi

Doğalgaz için geri sayım başladı…

Doğalgaz için geri sayım başladı…
01 Nisan 2021 - 8:05

Doğalgaz Müjdesi de yine Ankara için çalışanlardan geldi ;
Nallıhan, Ayaş, Çamlıdere, Kalecik, Evren ve Güdül ilçelerinin doğalgaza kavuşma konusundaki heyecanlı bekleyiş merakına Ankara için çalışan milletvekili Nevzat Ceylan cevap verdi.
AK Parti Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün ve Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner ile birlikte Başkentgaz İcra Kurulu Başkanı Emre Torun ve Başkentgaz Genel Müdürü Asım Yüksel’i makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunan Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Nallıhan, Ayaş, Çamlıdere, Kalecik, Evren ve Güdül ilçelerinin doğalgaza kavuşmasının söz konusu olduğunu söyledi.
Ankara’nın doğal gaz ulaşmayan ilçelerine 2022 yılı içerisinde ulaştırılması için çalışmalara başlandığını bildiren Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, bu bilginin kendilerine Başkent gaz Genel Müdürü Yüksel tarafından verildiğini ve yöre halkına bu müjdeyi vermekten son derece mutlu olduğunu açıkladı..
Bazı dış ilçelere doğalgazın ulaşması için çalışmaların bu yıl içinde başlandığını ve önümüzdeki yıl Nallıhan, Ayaş, Çamlıdere, Kalecik, Evren ve Güdül ilçelerine döşenecek 600 kilometrelik dağıtım hattı sayesinde doğalgaz ile ısınacağını ifade eden milletvekili Ceylan konuya ilişkin merak edilen soruların cevabının da yapılan bu ziyaretten sonra alındığını anlattı.
AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, hafta başında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Güdül, Nallıhan, Ayaş ve Beypazarı ilçelerine ziyaretlerde bulunduklarını Ve bu ziyaretin en önemli konularından birinin de doğalgaz konusu olduğunu dile getirdi.
Milletvekili Ceylan, bir an önce bu ilçelerdeki vatandaşlarımızı doğalgaz ile tanıştırmak için çalıştıklarını söylerken, bu ilçelere doğalgaz getirilmesinin hızlandırılması için Başkentgaz ile ortak çalışma sergilediklerini, siyasi olarak destek verdiklerini ve takipçisi olacaklarını ifade etti.
Ankara Milletvekilleri Ceylan, “Hükümetimizin yatırım politikalarının başında her zaman çevreci ve milletimize hizmet götürmek gelmektedir. Bu süreçte doğalgaz ile tanıştırmadığımız ilçe, mahalle kalmaması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve hükümetimizle beraber çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.
Ceylan, Başkentgaz İcra Kurulu Başkanı Emre Torun’un açıklamalarında ise planlanan hattın maliyetinin 300 milyon lira olduğunu dile getirdi. Ayrıca, Bu yatırımın hizmet odaklı olduğu kadar fosil yakıtların tüketilmemesi ile de çevreye de yatırım yapıldığını sözlerine ekledi.

FOTO GALERİ