Ankara Şehir Gazetesi

EĞİTİMDE PANDEMİ

EĞİTİMDE PANDEMİ
01 Nisan 2021 - 8:18

Pandemiden sonra eğitim şöyle olacak, böyle olacak hiçbir şey eskisi gibi olmayacak….. Pandemi den önce, Pandemi den sonra, yok daha neler neler… Eeeeey felaket tellalları, oysa ben;
Öğrencilerimi özledim, Onların nazlarını, problemlerini, not sormalarını, hatta alakasız sorularını… Online eğitimlerimiz sırasında sınıf ortamından daha fazla yorulduğumu, öğrencilerin daha az anladığını ve isteksizliklerini gözlemlemek hiçte zor değildi. Zira “Söz göze teslim edilir.” Bir öğretmen kürsüde, öğrencilerinin gözlerinden; konuyu ne kadar takip edebildiklerini , nerede olduklarını, psikolojik hallerini anlar.
Hatta ruh bu alemi göz penceresinden seyreder. Bakar ki dünyamız, güneş etrafındaki yörüngesinde yirmidört bin senelik bir daireyi bir senede muntazaman seyahat eder. Ve görür ki bu seyahatiyle mevsimlere uğrayıp, baharı bir büyük vagon gibi binler ayrı ayrı taamlarla doldurarak, kışda erzakı tükenen biçare zihayatlara getirir. Ve yine aynı göz bu ve benzeri harikaların hiçbirisinin failsiz olmadığını anlar…
Bu sıkıcı dönemde öğretmen arkadaşlarımın, evladından ayrılmış bir anne hissiyatında ve örgün öğretim şartlarından daha zor durumda olduklarını farkettim. Maalesef ki canlı ders dedikleri cansız online oturumlar sınıf ortamlarındaki neşeli, göz göze, gönül gönüle, olan derslerden her yönden çok uzak olduğunu gördük. Fakat dünya yı kasıp kavuran pandemi şartlarında evlatlarımızı eğitimsiz bırakmaktan kurtarmiş olduk, bu süreci özverili ve etkili bir şekilde yöneten bakanımıza teşekkür ederiz.
Bu süreçte sevgili öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin, olağanüstü performans gösteren öğretmen arkadaşlarıma, kurumumuza olan destek, memmnuniyet ve minnettarlıkları bizlere moral-motivasyon ve enerji verdi.
Bu umumi musibetin bir an evvel insanlığın üzerinden kalkması ve öğrencilerimize kavuşmamız duasıyla….
ÖZEL ERKEK HAMİYET FEN VE ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ
MEHMET ÇETİN

FOTO GALERİ